Padělky mohou stát desetitisíce, jejich hodnota je však nulová. Nejvíce padělaného zboží se prodává prostřednictvím sociálních účtů, na internetových stránkách se zbožím z druhé ruky a na podvodných e-shopech. Běžnou praxí podvodníků je i padělání účtenek, certifikátů originality, dárkových krabiček a papírových nákupních tašek. Nezkušení internetoví prodejci, reselleři nebo personal shoppeři proto nikdy nemohou stoprocentně zaručit a garantovat původ a originalitu zboží. 

Kabelky2.jpg (62 KB)
Jaký je vůbec rozdíl mezi originálem a padělkem? Odpověď je velmi snadná – v kvalitě každého detailu. Ne každý je však schopen kvalitu produktu posoudit a velká část lidí ji nevnímá takřka vůbec. Kvalita kůže a materiálu obecně, precizní šití a vysoké standardy při výrobě zboží se logicky odráží i v jeho ceně a hodnotě. Luxusní kabelky jsou natolik kvalitní, že vydrží dlouhá léta nošení, často i desetiletí či celé generace.

„Zatímco originální luxusní kabelka může být skvělou investicí, koupě zdařilého falzifikátu naopak vyhozenými penězi, ale bohužel i nepřímou podporou zneužívání dětské práce“, říká Šárka Rychtářová, expertka na ověřování originality luxusního zboží. 

Při výrobě padělků nejde o kvalitu, ale o iluzi. Záměrem je pouze co nejlépe vizuálně kopírovat originál při co nejnižší výrobní ceně.

„Garantovat originalitu veškerého zboží v Luxury Bags můžeme díky mnohaletým zkušenostem a praxi našeho autentifikačního týmu. Ten musí jednohlasně schválit každý jednotlivý kus přijatý k prodeji. V případě sebemenších pochybností, které mohou být zapříčiněny pouze drobnou výrobní vadou, zboží do prodeje nezařadíme,“ dodává Šárka.