Autoimunitní onemocnění, hormonální nerovnováha, ale třeba i nesprávné stravovací návyky jsou důvody, proč při česání opouští naši hlavu celé chomáče a proč jsou naše vlasy oslabené a mají sklony k padání.

64d4b96c78a8aobrazek.png
Foto: Shutterstock

V magazínu Nature byly zveřejněny výsledky studie vědců, kteří se zaměřili právě na vztah stravy a vlasů. Respektive na to, jak je může ovlivňovat strava s vysokým obsahem nezdravých tuků. Vědci vycházeli z předchozích zjištění, která naznačovala, že lidé s nadváhou mají větší sklony k řídnutí vlasů a tvorbě plešatých míst. Pro tentokrát se objektem jejich zkoumání staly myši, na kterých si ověřili svou hypotézu.

Jedna skupina myší dostávala stravu s vysokým obsahem nezdravých tuků a po pouhých čtyřech dnech se u těchto zvířat objevila na srsti první holá místa. Lysiny se také nejvíce tvořily u starších myší. Přestože závěry je potřeba ověřit na lidech, vědci naznačují, že existuje spojení mezi stravou s vysokým obsahem nezdravých tuků a padáním vlasů. Vysvětlují to tím, že neadekvátní stravovací návyky mohou vést k tvorbě zánětlivých látek, které způsobují oxidační stres a blokují regeneraci vlasových folikulů. Folikuly se zmenšují a zvyšuje se frekvence vypadávání vlasů.

Z toho vyplývá jednoduché opatření, které vám může pomoci ke krásnějším a zdravějším vlasům, které nebudou tolik padat. Spočívá v omezení smažených jídel, tučných sýrů a uzenin. Zkrátka jde o potraviny s vysokým obsahem nasycených mastných kyselin.

A na co se naopak v jídelníčku zaměřit? Podle přehledu studií z roku 2020 přispívá ke zdraví vlasů a prevenci jejich padání středomořská strava bohatá na ovoce, zeleninu, netučná masa, olivový olej, celozrnné obiloviny nebo ryby.

Jenže zrovna ryby mají svá ale. Jsou velmi zdravé a do středomořské stravy patří, problém je ovšem v tom, že ty divoce žijící mohou obsahovat těžké kovy, jako je rtuť. Případová studie z roku 2019, která se uskutečnila na dvou ženách, ukázala, že padání vlasů u nich bylo způsobené vysokou hladinou rtuti v krvi. A tato vysoká hladina byla způsobena příjmem ryb bohatých na rtuť. Mezi ryby, které obecně obsahují rtuti méně, a jsou proto vhodnější, patří treska, losos, kapr, pstruh nebo mořská štika.

Zdroje: Medical News Today, Nature, Womansworld, Nature, Skin Appendage Disorders

Čtěte také:

Reklama