Zatímco spánek může být primárním faktorem v denní energetické hladině, není to jediná věc, která ovlivňuje naší energii. Velký vliv má na nás strava, hladina hormonů, fyzická zdatnost...
Tady je šest hlavních příčin únavy:

Problém: Pijete příliš mnoho kávy

shutterstock-116966062.jpg

Kávu milujeme, to je bez debat. Je to hlavní zdroj antioxidantů a je super probudit se každé ráno a těšit se na tento voňavý nápoj. Problém je v tom, že když ho pijeme nadbytek, naše tělo se na něm stává závislé. Ve skutečnosti průzkumy ukazují, že když se lidé vzdají příjmu kávy, jsou ráno méně unaveni.

Problém: Hormony jsou v nerovnováze

5ab8fa4a48289shutterstock-685688476.jpg

Zatímco hormonální nerovnováha je běžná, je velmi obtížné ji diagnostikovat a léčit. A přesto se s ní únava organismu velmi pojí. Z toho důvodu se doporučuje dopřávat si v pravidelných dávkách Matchu.

Problém: Dostatečně neodpočíváte

shutterstock-225967027.jpg

Spánek není všechno. Musíte se naučit odpočívat i během dne. Musíte se naučit nechat odpočinout tělo i mysl.

Problém: Nedostatek vitaminů v těle

shutterstock-423108550.jpg

Únava je obvykle způsob, jak vám vaše tělo říká, že mu chybí vitaminy a živiny. Vědci se domnívají, že mezi nárůstem chronické únavy a špatnou stravou existuje spojitost a že cíl je jednoduchý: pokud je to možné, vyvarujte se nezdravých potravin, držte se pryč od přílišného cukru a snažte se udržovat zdravou rovnováhu tuků, bílkovin a sacharidů.

Problém: Jste dehydratované

shutterstock-420822289.jpg

Únava je hlavním symptomem dehydratace. Takže pít, pít a zase pít.

Problém: Necvičíte

shutterstock-749969473.jpg

Cvičení je tělu prospěšné, a tak si nějaký sport dopřávejte v pravidelných dávkách. Bude to mít pozitivní vliv nejen na vaši fyzickou schránku, ale také na psychiku a množství energie v těle.

Uložit

Reklama