Upřímně řečeno, na nějaké pátky 13. nevěřím.. ale je pravda, že v pátek 13. se mi dvakrát staly zajímavé příhody....

Byla jsem zrovna v prvním ročníku na fakultě. Pátek, 13. dubna, polední pauza, těšily jsme se s kamarádkou, že si skočíme ke Staromáku koupit nějaké bylinky na čajíčky, odpoledne jsme měly mít už jen nudný předmět Dějiny mezinárodního dělnického hnutí a KSČ.. no to víte, rok 1987, totáč....:-(((

Došly jsme si na záchod a scházíme po schodech do auly, tzv. bazénu. Na druhém schodě odspoda se po kamarádce otáčím (hodlám nejspíš sdělit něco zásadního..), špatně stoupám na schod a..... a vzápětí letím vzduchem a dopadám asi dva metry od schodů..

Levá noha bolí jak čert, zatínám zuby.. Pochopitelně, taková věc se mi musí stát před zraky spousty lidí, protože bazén byl místem setkávání studentů.. Kamarádka a další lidi ke mně přiskočili, pomáhají mi vstát a já se belhám posadit.. Chmurně přemýšlím, že pro ty bylinky asi nedojdu.. Bolest za pár minut polevuje natolik, abych byla schopná chodit. Tak pomalu kráčíme od Právnické fakulty celou Pařížskou, přes Staromák do Dlouhé a zpátky na seminář.

V té chvíli nastává problém  -  seminář je ve třetím patře a já zjišťuju, že vyjít schody bude nejspíš docela komplikované. No, vybelhala jsem se.. Na semináři začínám cítit, jak mi nějak divně otéká noha... ale pořád jsem to nebrala moc vážně.. že všechno nebude asi OK, mi dochází v momentě, kdy mám problém nastoupit do tramvaje....

Dorazila jsem domů, ukazuji rodičům nohu, která začíná hrát všemi barvami, takže mě táta fofrem transportuje do nemocnice.
Tam mě doktor hrozně seřval, že jsem nepřišla hned, ale teď už mi ten výron nemůže dát do gypsu, když je to tak hrozně oteklé.. no co vám budu povídat, čtrnáct dní jsem byla doma, belhala se o berlích a nadávala na zatracený schody, svojí ukecanost a nedostatek pozornosti...:-))

Další příhoda s pátkem 13. je z roku 1998, měla jsem pár dní před termínem porodu. Dítě se ve čtvrtek začalo bouřit, začaly stahy, tak mě manžel šupem dopravil do nemocnice. Nechali si mě tam na pozorování, ale pak pan doktor konstatoval, že dítě si zřejmě usmyslelo, že pátek 13. není ten pravý den pro příchod na svět, a poslal mě domů....

Rišák se narodil až o týden později.... ale stejně myslím, že to byly jen velké náhody, kterým se teď jen usmívám....:-))

Hezký pátek 13.


Susina


Milá Susino, jasně, že to jsou náhody a dneska se NIKOMU z nás nic takového nestane. Dnes totiž budou mít všechny čtenářky a celá redakce Žena-in.cz  báječný, pohodový den! ;o)
A u tebe to štěstí právě začíná! Jsi první, komu dnes zasíláme dáreček! Gratulujeme!

Máte i vy podivné zážitky z pátku 13.?
Věříte, že tento den nosí smůlu?
Existuje vůbec štěstí a smůla? Nebo jsou vše jen pouhopouhé náhody?

Napište nám svůj názor. Třeba vyhrajete hezký dáreček! Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama