Včera jsme vás informovali o dalším pádu letadla airbus. Tentokrát se podle zpravodajského kanálu CNN jednalo o let 626 z jemenského Sanaá do komorské metropole Moroni, který startoval 21.26 místního času. Podle informací jemenských aerolinek bylo na palubě 142 pasažérů francouzské a komorské národnosti včetně tří dětí a 11 členů posádky, 66 ze 142 cestujících byli Francouzi.

Jedno ze tří dětí, které byly na palubě, mělo velké štěstí. Čtrnáctiletá dívka havárii totiž přežila. Záchranáři ji vytáhli z trosek letounu plovoucích v moři u Komorských ostrovů, informovala o tom agentura Reuters.

„Lékař z vojenské nemocnice, který byl na palubě jedné ze záchranných lodí, oznámil nalezení živého dítěte. To převezli do nemocnice ve městě Mitsamiouli,“ sdělil Halidi Ahmed Abdú z lékařského centra na Komorách. Ibrahim Abdúrazak z krizového centra na Komorských ostrovech potvrdil, že se podařilo zachránit čtrnáctiletou dívku z vesnice v centru souostroví v Indickém oceánu. Záchranáři dítě našli v troskách mezi pěti mrtvými pasažéry.

Ředitel mezinárodního letiště v hlavním komorském městě Moroni nejprve uvedl, že zachráněnému dítěti bylo pět let. Dříve Jemenci dokonce informovali, že to bylo batole.

Letadlo společnosti Yemenia Airways se zřítilo do rozbouřeného moře pět až deset kilometrů od pobřeží, když se kolem 02.30 tamního času (úterý 00:30 SELČ) chystalo přistát. Příčina nehody zatím není známa.

Je to druhý airbus, který se za poslední měsíc zřítil do moře. 1. června havaroval nad Atlantským oceánem Airbus A330-200 společnosti Air France, který mířil z Rio de Janeira do Paříže. Zahynulo všech 228 lidí na palubě, příčiny havárie zůstávají nejasné. Stroj se rozlomil za letu a pasažéři i členové posádky zemřeli ještě ve vzduchu.