O dalších svých olejových miláčcích, které nosím s sebou, jsem vám již říkala. Beru to jako malou lékárničku, která je v podstatě první pomocí. Jenže ono je to se mnou čím dál horší, protože když se stýkáte s podobně naladěnými jedinci, kteří berou věci duchovní a očím skryté jako přirozené, setkání s dalšími a dalšími magickými artefakty je prostě nevyhnutelné.
5fc4d3aa938f4obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vůně jsou nejsilnější vjem, to je pro nevěřící Tomáše vědecky prokázaný fakt. Jedno takové setkání se uskutečnilo minulý týden a bylo to setkání úžasné. Potkala jsem totiž na jedné návštěvě staré dobré pačuli.

Vůně z mých dávných let, koráb plný vzpomínek na dobu, kdy jsem se voněla parfémem s touto přísadou, zakotvil a jal se vykládat krabice plné emocí. Vůně pačuli je nezaměnitelná a nezapomenutelná, je to smyslný příslib zakázaného dobrodružství.
5fc4d44e6e2acobrazek.png
Foto: Shutterstock

V nabídce esenciálních olejů od Terra je směs se základem pačuli Olejem ženskosti. Působí skvěle při návalech horka, PMS, úzkosti, změny nálad, lupy, nízké libido u žen, hormonální nerovnováha.

Pačuli je silně vonící aromatická bylina, která roste v tropických zemích. V listech tohoto zázraku se nachází éterický olej, díky jehož smyslně působícímu charakteru bylo pačuli populární především v době nemravných hippies. 

Ale historie této omamné vůně započala mnoho století před hippies a jeho využití má velmi široké rozpětí, používá se nejen při povzbuzení tělesných činností, ale i při náboženských činnostech a kultických rituálech.

To silně smyslné a tajuplné Něco, co nám pačuli nabízí, by se dalo jednoduše charakterizovat jako uklidňující a uzemňující účinek této vůně. Na všech úrovních nás spojuje s pravou podstatou a spojuje se základními silami přírody.

Na veřejných sítích jsem našla při hledání zajímavostí o pačuli toto úžasné a výstižné shrnutí:

Je to romantická vůně a typické afrodiziakum, jenž přitahuje muže stejně jako ženy. S pačuli přichází do domu mír, zklidňují se hluční hádavci a důležití muži. Vůně dodává duši klid a sílu najít rovnováhu v emocionálně vypjatých situacích, kdy vybuchují vášně.
Pačuli ve vonných tyčinkách pak přitahuje dobré duchy a vše negativní zahání. Vůně pomáhá při úzkostech a depresích, podporuje koncentraci při myšlení. Vonné tyčinky s příměsí pačuli nosí štěstí a podporují dlouhověkost. Vůně se používá především k rozvíjení jasnovideckých schopností a dovoluje předpovídat budoucnost s tarotovými kartami a křišťálovou koulí (Praktická kniha vonných domů, Franz X. J. Huber a Anja Schmidt, Vonné tyčinky a jiné aromatické látky, Erna Droesbeke).

5fc4d4cb274b0obrazek.png
Foto: Shutterstock

Skvělá řeč, co myslíte, pačuli si tuto chválu totiž zaslouží, je to budíček našich utajených emocí a tužeb a každé setkání s touto vůní podprahově rozehrává mnoho našich smyslů a poskytuje nám tak netušené zážitky.

Moji milí, pojďme do vůní, objevujme, nechme se unášet, radujme se – žijme. 

Přečtě si také: 

Esenciální oleje pomohou při mnoha potížích

es3.jpg

Reklama