Čtenářka Tomáš mi poslala příběh své fenečky Dejzinky. Kde všude se psí čumák ani packy strkat nemají? Dejzinka to zjistila...


dejzinka

Dobrý den,

uvítala jsem téma „Kterak mazlíček stonal a dobře to dopadlo". I když budu vyprávět spíš o „úraze".

Naše kříženka Dejza byla velice zvědavá a nemohla chybět u žádné činnosti. Proto se taky neodbytně motala při výrobě lodi z laminátu. Nějaké to epoxidové lepidlo už bylo vylité na zemi a zasypané pískem. Nikdo si nevšimnul, že Dejza se v té nebezpečné kaši prochází...

Její hooodně chlupaté tlapky měly nyní prstíky doširoka roztažené, vše slepené. Tlapka byla vlastně písková hrouda, a meziprstové blanky už začínaly praskat.

Honem, co teď? Dejzinka byla bezmezně trpělivá a my jsme nejméně dvě hodiny odstraňovali to nadělení. Od nůžtiček jsme měli na prstech puchýře, ale vše nakonec dobře dopadlo! Díky chlupům se dala pískovo-kamenná krusta odstříhat těsně u kůže. Ufff, ale bylo to pro všechny velmi vysilující!

Kdykoliv byl potřeba zásah - odstranit klíště, vymotat ze srsti milión lepíků z lopuchu - držela jako světice a nikdy se neohnala, natož aby snad kousla. Prožili jsme spolu téměř 13 let. Už rok pobíhá po loukách věčně zelených, ale na tu její oddanou dušičku si rádi vzpomeneme.

Tomáš

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

Hádanka třetí: Zvířátkovo-hádanková soutěž!

Má to šest nohou, dvě hlavy, dvě ruce, čtyři uši a kráčí to po čtyřech. Co je to?

  • a) soused (indicie: dnešní vydání, rubrika Vztahy a sex)
  • b) jezdec na koni (indicie: tento týden, rubrika Styl)
  • c) tygr zdrhá z dětského hřiště (indicie: dnešní vydání, rubrika Cestování)

 

Reklama