O své příběhy se s námi podělily také dvě ženy, které inkontinencí trpí již několik let:

Marcela Pechová (46)

Jmenuji se Marcela, je mi 46 let. Před 5 lety jsem musela z důvodu častého a silného menstruačního krvácení a cyst na vaječníkách podstoupit hysterektomii. Po operaci a určité době hojení, které probíhalo bez větších potíží, mě překvapily následky této operace. Kromě předčasné menopauzy přišla i inkontinence, se kterou jsem nepočítala. Lékař mi sdělil, že mě i přes perfektně provedenou operaci potkal pokles pánevního dna a že je to velice častý jev. Proto mi doporučil cvičení na jeho posílení.

Moli

Vyzbrojena letáčkem jsem se snažila, až ze mě pot lil, ale mé obtíže to pouze zmírnilo. Mé „úniky“ nejsou neustálé, ani moc silné, přesto jsou obtěžující a přicházejí v tu nejméně vhodnou chvíli. Při tanci, při dlouhém sezení v kině či divadle, při dlouhé procházce, při nachlazení, či náhlém zakašlání nebo smíchu. S manželem občas pořádáme několikakilometrové túry, často jezdíme na motorce, při čemž se tyto problémy objevují výrazněji. Obtíže jsou vyvolávány jak stavem po operaci, tak i psychikou, např. strachem z toho, kde najdu toaletu.

Hodně mi pomáhá a i uklidňuje používání vložek MoliMed. Dostala jsem vzorek, který jsem vyzkoušela a už jsem u této značky zůstala. Vložky si kupuji každý měsíc sama, zatím mi je žádný lékař na předpis na pomůcky nenabídl. Používám vložky MoliMed Midi a Maxi pro běžný den, MoliForm Normal (jen pro doma v případě silného nachlazení) a MoliMed Micro pro společenské události (kino, divadlo, návštěva, ples). MoliMed vložky mi vyhovovaly hned napoprvé, takže jsem ani neměla potřebu zkoušet jiné značky. Mé potíže sice nevyléčí, ale pomáhají mi být si jistější a dělat věci, které mám ráda.

Petra Rychecká (38)

Když mi od MoliMedu přišla zpráva, ať se podělím o svůj příběh, váhala jsem, přeci jen je to velmi osobní… Ale na druhou stranu, je nás čím dál víc, tak proč ne. I já se ráda podělím o svůj příběh, ale myslím, že bude velice podobný mnoha jiným. Když jsem byla v pubertě, říkala jsem si, se mě toto téma nikdy týkat nemůže. Moje mamka neustále na poslední chvíli dobíhala na záchod a já nevěřila, že to může být tak strašné. Už věřím, nic příjemného to není.

Teď je mi 38 a problémy mám již 8 let. Synům je 16 a 10 let, takže těhotenství je pravděpodobně nezpůsobilo. Před osmi lety jsem však uklouzla na schodech, když jsem nesla syna do postýlky. Byl ještě kojený, do 2,5 roku. Schody máme dřevěné, mě uklouzla noha a už to bylo. Synovi se nic nestalo, ale já skončila v nemocnici s naraženou páteří na čtyřech místech, včetně kříže a kostrče. Na rentgenu nenašli nic a poslali mě domů. Ještě jsem kojila, takže žádné prášky. Následně jsem ale zjistila, že mám po spánku lehce zavlhlé kalhotky a začala nosit intimky. Postupně se to zhoršovalo a já už nemohla ani zakašlat. Vzhledem k tomu, že jsem astmatička, je to opravdu těžké, nekašlat :-).

Po několika letech opakujících se bolestí zjistili na CT, že mám v místě kříže výhřez plotének do páteře 8 mm, a opakující se zánět SI kloubků. Do toho prodělaná urosepse a je dokonáno. Bez vložky si nezakašlu, některé pohyby – například zakopnutí a jiné jsou také rizikové. Prý se jedná o lehkou až střední inkontinenci. Díky členství jsem měla možnost vyzkoušet vložky MoliMed a jsou velice pohodlné. Pomalu ani nevíte, že je máte a cítíte se mnohem lépe. I když žena se nikdy nemůže s vložkou cítit úplně dobře, přeci jen je to do jisté míry omezující. Ale díky kvalitním přípravkům se rozhodně můžete cítit lépe. Nyní jsem od 1. 3. 2016 nemocná. Napřed recidiva astmatu – kašel takový, že se počůráte při každém zakašlání, poté se to zvrhlo v problémy s plícemi a dodnes jsem kašlat nepřestala. Takže každý den spotřebuji asi 3 vložky. Skoro žádná činnost se bez učůrnutí neobejde. Doufám ale, že se to snad někdy zlepší. Snad můj příběh pomůže dalším lidem, aby zjistili, že v tom opravdu nejsou sami. Je nás totiž bohužel čím dál tím víc.

Reklama