„Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho ani vy…“ , ale můžeme se pokusit ho alespoň na chvíli zastavit. Mám pro vás tip, jak jednoduše, levně a bez veliké námahy vyrobíte malou pozornost pro babičky, dědečky nebo pro vás samotné.

Podmínkou ovšem je, mít doma nějakou menší ratolest. U větších dětí není už efekt tak lákavý. Otisk nožky o velikosti 40 už asi žádnou babičku nerozněžní …

Postup je velice jednoduchý. V papírnictví, výtvarných potřebách nebo jen lépe zásobeném supermarketu zakupte balíček samotvrdnoucí hlíny v barvě terrakota. Její výhodou je fakt, že za pár hodin krásně vytvrdne, a vy nemusíte shánět žádnou keramickou pec. S hlínou nepracujte příliš dlouho, na vzduchu rychle vysychá a na výsledných výrobcích se pak mohou objevit prasklinky. Hlínu vyválejte válečkem na čtvrtce papíru a vytvořte oválek či nějaký atypický tvar. Placička by měla být tloušťku přibližně půl centimetru. Položte dítěti ruku nebo chodidlo a mírně zatlačte. Pomocí nějakého ostřejšího hrotu můžete dopsat jméno, případně i datum. A pak jen stačí brčkem vytvořit dírku pro zavěšení. Placičku nechejte pár dní uschnout, je dobré ji mezitím otočit. Přibližně za tři dny ji můžete přelakovat vodouředitelným lakem na dřevo a výsledek je hotov.

Pokud vám ještě nějaká hlína zbyla, můžete si z ní vyrobit vkusné ozdoby na stromeček. Hlínu vyválejte a vykrajujte z ní tvary stejně jako třeba z lineckého těsta. Udělejte malou dírku. Po uschnutí můžete přelakovat a ozdobit přírodním provázkem nebo červenou mašličkou.

Nespotřebovanou hlínu pořádně zabezpečte proti vzduchu pomocí potravinářské fólie a mikrotenových sáčků. Příjemné tvoření přeje  

           
Reklama