Zápach nohou je to delikátní záležitost. A vážná. Když někomu smrdí nohy, je to problém pro něj i pro jeho okolí. A páchnoucí nohy může mít špindíra, atraktivní žena i elegantní manažer. Co s tím?

cidetexJe to cosi, o čem chce málokdo mluvit, ale co může člověku udělat ze života peklo. Páchnoucí nohy. Boj s nimi je obvykle celoživotní a tak trochu marný, protože i dodržování všech pravidel čistoty a hygieny a používání deodorantů pomůže jen na chvíli.

Páchnoucí nohy jsou však normální lékařskou diagnózou, která má své jméno: bromhidrosis. A z toho plyne, že se dají „léčit“. Léčit, ale neznamená vyléčit. Kdo má tu smůlu, že se mu geneticky víc potí nohy, bude s tím bojovat do smrti. Zápach se dá jen omezit, nikoliv zcela zrušit.

Proč se vlastně nohy tolik potí a smrdí?

Naše chodidla mají největší počet potních žláz v těle. Každá ploska nohy umí vyprodukovat až půl litru potu denně. Tak si představte, co se asi stane, když je obujete do neprodyšných ponožek a bot z umělé kůže, která nedýchá a kde nemá vlhkost kam unikat. Díky bakteriím, které žijí na našem těle, se začne pot rozkládat, a to způsobuje ono páchnutí. Uzavřením nohou do bot si vlastně vyrábíme takovou malou továrnu na pach.

Zápach nohou je tak vlastně puch výkalů bakterií, které se živí našim potem. A někdy může být tak opravdu výrazný.

 cidetex

Vložky Cidetex jsme vyzkoušeli!

cidetexMám osobní zkušenost – mému synovi se potily nohy opravdu výrazně a zápach to byl neuvěřitelný. Byla to určitě částečně i hormonální záležitost, protože ten zápach nebyl „konstantní“ – objevoval se v různém období v různé intenzitě. Dnes už je dospělý a dává si na to pozor, ale v pubertálních letech, kdy kluci tyhle věci moc nevnímají, jsem ho na to musela sama upozorňovat a nutit ho jak ke zvýšené hygieně, tak k časté výměně ponožek a bot. A častá výměna rozhodně neznamenala jednou denně. Chodili jsme i ke kožní lékařce, která nám předepisovala speciální masti proti pocení nohou.

První vložky Cidetex jsem dostala zdarma na tiskové konferenci k tomuto produktu. Je to necelý rok a od té doby mu je pravidelně kupuji. Jsou sice trochu dražší, než obyčejné vložky do bot, ale zase kupujeme o to méně různých sprejů a pudrů do bot.

Jak jste na tom vy se zápachem nohou?

Řešíte vy nebo někdo ve Vašem okolí tento problém?

Máte nějakou vtipnou /trapnou/ historku se „smradlavými nohami“?

Investovala byste do vložek Cidetex /160 korun cca 1x za 3 měsíce/, když by to odstranilo Váš problém se zapáchajícími nohami?

cidetex

Napište nám a 3 z vás dostanou univerzální pár vložek Cidetex zdarma!

Reklama