píše na dnešní téma čtenářka s nickem Iva K. Jí se nikdy nestalo, že by ji někdo okradl, zato jejímu tatínkovi. A že měl zloděj PIN k dispozici, asi si dokážete představit, kolik ho tato nerozvážnost nakonec stála

Přeji krásný den ženy in. Myslím, že peněženku má opravdu každá z nás a každá by o ní mohla něco napsat. Já nejsem vyjímka. Tuhle peněženku mám už asi rok a pořád vypadá jako nová. Většinou mi vydrží několik let, než se začne na boku párat, nebo se mi zničí zip na drobné.

Vybírala jsem si ji podle několika kritérií. Cena, mnoho přihrádek, kapsička na drobné, malé kapsy na karty a další na slevové karty do lékárny, Billy a dalších. Tahle peněženka mě stála něco okolo 200. Mám v ní i místo na fotografii dcery a malé kalendáříky. Vejdou se mi do ní klidně i doklady. Jediná nevýhoda je její velikost.

iva

Ale která peněženka není velká, když v ní nosím tolik věcí? Každopádně do kabelky se mi vleze a rozhodně ji tam nemusím dlouho hledat :-)

iav

Co v ní zásadně nenosím, jsou PIN ke kartám a větší obnos peněz. Platím zásadně kartou a v hotovosti v ní mám tak do 500 kč.

Naštěstí se mi nikdy nestalo, že bych svou peněženku ztratila, nebo by mi ji někdo ukradl.

Mému taťkovi se to už bohužel stalo. Navíc porušil všechna bezpečnostní pravidla, co se týče PINu ke kartám. Výsledkem bylo vykradené auto, ztráta dokladů a pak také zjištění, že mu někdo z účtu vybral 16 000 kč. Naši byli skoro na mrtvici.

Pojišťovna jim nakonec ani nic nezaplatila, protože ten pachatel měl PIN na lístečku v té peněžence.

Tak krásný jarní den přeje Iva K.

Milá Ivo K. na to se nedá snad nic říct. Možná, že měl ještě štestí, že nepřišel o auto a celý obnost v bance. Nebo snad ano? A jestlipak se poučil do budoucna?

Co vy na to, milé ženy-in? Mohlo by se něco podobného stát i vám? Jste také takto neopatrné? Přiznáte se?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama