Společnost Procter & Gamble (P&G) oznámila, že dodala 6. miliardtý litrčisté pitné vody jako součást svého Clinton Global Initiative (CGI) závazku na záchranu jednoho lidského života každou hodinu, a to až do roku 2020. Závazek, jenž vznikl v roce 2010, zajišťuje poskytování2 miliard litrů pitnévody ročněpo deset let. K dnešnímu dnipomohla společnost P&G poskytovánímčisté pitné vody zachránit odhadem32.000 životůa vytvořit prevenci proti průjmovým onemocněním - po dobu 250milionů dnů napříč 71 zeměmi. 6. miliardtý litr čisté pitné vody doručil do Myanmaru (Barma) prostřednictvím partnerství s World Vision doktor GregAllgood, zakladatel a ředitel Programu Dětské nezávadné pitné vody (CSDW)společnosti P&Gspolečně s Chelsea Clintonovou, členkou představenstva ClintonFoundation.

water„Více než 2.000 dětí umírá každý den v důsledku průjmových onemocnění způsobených nebezpečnou vodou. Závazek CGI společnosti P&G poskytovat čistou a bezpečnou pitnou vodu těm, kteří by k ní jinak neměli přístup, je skvělým příkladem, jak jsou členové CGI schopni využít a přizpůsobit postupy, které fungují. Tleskám tomu, že P&G má takovýto celosvětový vliv,“ řekla Chelsea Clintonová, která se vydala společně s P&G a World Vision k jedné z rodin žijících ve vesnici Gway Dauk Chaung v Myanmaru, aby jí osobně předala dar – 6. miliardtý litr vody.

Společnost P&G u příležitosti tohoto milníku zdůraznila svůj závazek vůči Myanmaru a oznámila mnoholetou multi-programovou spolupráci s USAID, která se zaměří na zlepšení zdraví matek a dětí v této zemi, a bude obsahovat ustanovení o dodání dalších minimálně 200 milionů litrů čisté pitné vody navíc do Myanmaru v průběhu následujících 2 let. Svoji podporu partnerství vyjádřil také americký velvyslanec Myanmaru Derek J Mitchell. „Je úžasné vidět, že veřejný a soukromý sektor opět potvrzují svůj závazek předcházet dětským úmrtím a představují trvalé úsilí zachraňovat dětské životy,“ uvedl.

Chris Milligan, ředitel mise USAIDu v Barmě, uznal, že toto partnerství je důležitým krokem k podpoře země a jejímu celkovému rozvoji a prosperitě: „USAID těší, že díky partnerství s P&G můžeme pomoci matkám, novorozencům a dětem přežít a prospívat. Toto partnerství navazuje na dlouhodobé úsilí Spojených států o zlepšení života lidí v této zemi. Prostřednictvím takového partnerství přinášíme zdroje, odborné znalosti a inovace amerických profesionálních asociací, univerzit a soukromého sektoru k řešení potřeb rozvoje Myanmaru.“

P&G poskytuje čistou pitnou vodu v rozvojových zemích již téměř deset let prostřednictvím oceňované P&G technologie pro čištění vody. Prášek určený k čištění vody je jednoduchým a účinným způsobem, jak dodat pitnou vodu pro celou rodinu. Sáčky s práškem velmi rychle přemění znečištěnou, potenciálně smrtící vodu v čistou a pitnou. Jeden sáček P&G čističe vody obsahuje 4 g prášku, který je schopen vyčistit až 10 litrů vody. Odstraňuje více než 99,99999% obvyklých, vodou přenosných bakterií (včetně těch, které způsobují choleru), 99,99% obvyklých, vodou přenosných virů (včetně těch, které způsobují Hepatitidu A) a 99,9% prvoků z kontaminované vody. Zároveň pomáhá snížit výskyt průjmových onemocnění v rozvojovém světě až o 90%. V listopadu 2012 ji časopis Economist uznal jako jednu z nejvlivnějších světových inovací.

P&G čistič vody je zvláště účinný v Myanmaru, který je náchylný k přírodním katastrofám včetně povodní, cyklónů, sucha a zemětřesení. Vážný nedostatek čisté pitné vody zažil v roce 2008 v důsledku cyklónu Nargis. V úzké spolupráci s World Vision reagovala společnost P&G na krizi poskytnutím více než 31 milionů litrů čisté pitné vody obětem katastrof po celém Myanmaru v průběhu následujících tří let po katastrofě. Od roku 2011 P&G spolu s World Vision distribuovali do Myanmaru již přes milion sáčků, které zajišťovali miliony litrů čisté pitné vody rodinám postiženým povodněmi v lokalitách Tharbaung (září 2012), Kawthaung (červen, 2012), Loikaw (září 2011) a Hpaan (červenec 2011), ale i do vesnic zasažených suchem v lokalitách Dawei, Laung Lon a Thayetchaung (duben 2012).

Dr. Greg Allgood, zakladatel a ředitel Programu CSDW společnosti P&G řekl: „6. miliardtý litr čisté vody představuje důležitý milník na cestě P&G k záchraně jednoho života každou hodinu. Tento závazek jsme učinili v roce 2010 na výročním zasedání Clinton Global Initiative. Předání 6. miliardtého litru čisté pitné vody v Myanmaru dokázalo naši dlouhodobou podporu země od úderu cyklónu Nargis a zároveň také závazek P&G podporovat Myanmar i do budoucna. Mnoholeté multi-programové partnerství s USAID, které nyní oznamujeme, je odrazem našeho širšího závazku k rozvoji zdravějšího a prosperujícího Myanmaru v následujících letech.“

U Win Zin Oo, ředitel pro humanitární a krizové záležitosti z World Vision Myanmar uvedl: „Nezávadná pitná voda je klíčová pro záchranu lidských životů, minimalizaci jejich utrpení, úlevu, ale také pro zotavení. Sáčky P&G vodního čističe zachraňují životy, protože jsou malé, přenosné a pro naše pracovníky v terénu snadno použitelné, což nám umožňuje rychle pomoci co největšímu počtu postižených, jak jen to je možné, a zastavit hrozící krizi veřejného zdraví. Jsme vděčni, že v P&G máme podporu, a budeme společně moci snižovat zranitelnost katastrofami postižených lidí v Myanmaru.“

Reklama