Hodně jsem toho nacestovala. Místa v Evropě ani nebudu jmenovat, spíš vás "oslním" Kanadou (nádherná a poměrně nedotčená Britská Kolumbie nebo naopak opačné pobřeží provincie New Brunswick, kde jsme během svého 14-tideního putování nepotkali ani človíčka), v U.S.A. jsem tomu moc nedala, protože mě příliš nepřitahují komerčně známá místa. Zato jižní a střední Amerika mě totálně dostala. Nejen přírodou, ale i lidmi, kteří nevědí co to je pracovní stres (pravda, někteří ani nevědí co je to práce...). Na plážích jsme žili s několika domorodci, lovili jsme ryby, sbírali mango a naučili se péct kukuřičné placky...Načerpala jsem tam u oceánu takový úžasný vnitřní klid a pohodu. Turisty jsem potkávali jen ve městech, jinak jsem se snažili pohybovat mimo turistická místa ( a samozřejmě mimo místa působnosti drogové mafie..). Jižní Amerika je skvostná a úžasná, byla bych osudu vděčná kdyby mi ji ještě jednou dopřál. Ovšem mým největším snem je teď tajga. Ale to asi musím počkat až děti vyrostou..:-)
 
Zapomněla jsem podotknout, že s cestovkou bych něco takového asi neprožila, takže jsem to vše absolvovala bez služeb cestovních kanceláří na způsob Leo Capria (Pláž).
 
Zažila jsem i luxusní dovolené, ty také byly příjemné - veškerý servis, komfort, luxus...Ale víte co? Já úplně zbožňuju své každoroční pobyty se svými dětmi u kamarádky na chatě skoro na hranicích s Polskem, kde jsme pořád v lese, každý den sbíráme hřiby, borůvky, maliny a večer, když ty děti zamazané od borůvek konečně uspíme, popíjíme víno, zavařujeme a povídáme si o všem co nás jen napadne...Je to úžasně uklidňující. A chodíme na výlety - Kralický Sněžník a výhled z něj jsou skvostné..
 
Mně je to vlastně šumafuk, Amerika nebo Jeseníky, příroda je prostě příroda a je krásná ve všech svých podobách, ať už je to les, skály, pouště..Všechno má svou poetiku...(Exupery miloval pouště, že jo?)
 
Tak hurá do lůna přírody a až se na podzim vynoříme budeme krásné, odpočaté a šťastné..
 
Martas
 
Další čtenářka nám napsala následující:
 
 
Letos si pořídíme globus místo dovolené. A bude vypadat takto.
 
Ivana.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Díky Martas i Ivaně!
 
Sledujte s námi další novinky, Kájina nám poslala hezký příspěvek spolu s fotkou v plavkách!
 
 
Reklama