Milé maminky,

 

víte, že můžete využít nabídky zdravotnického zařízení a mít své miminko po porodu u sebe v jednolůžkovém pokoji v systému rooming–in? Některé porodnice mají k dispozici i pokoje s vlastním sociálním zařízením, sprchou, a navíc umožňují návštěvy rodinných příslušníků po celou dobu pobytu.

 

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví OZP všem svým pojištěnkám nabízí v rámci zdravotního programu OZP „Péče o matku a dítě“ finanční příspěvek ve výši 500 Kč na den této nadstandardní poporodní péče po dobu 4 dní souvislého pobytu v porodnici, tedy max. 2 000 Kč.

 

V případě, že se Váš pobyt v porodnici prodlouží, sama rozhodnete, zda další náklady za pobyt v systému rooming–in uhradíte z vlastních nákladů nebo se přestěhujete na pokoj s běžnou zdravotní péčí.

 

OZP hradí tuto nadstandardní péči přímo zdravotnickému zařízení, s kterým má uzavřenou smlouvu o poskytování této péče, takže se nemusíte o úhradu starat, záleží jen na tom, zda je pokoj v systému rooming–in volný.  Podrobný seznam těchto porodnic najdete na všech pobočkách a kontaktních místech OZP nebo na internetové adrese: www.ozp.cz. 

 

Pokud však budete nadstandardní poporodní péči čerpat v jiném zdravotnickém zařízení, které nemá s OZP na tuto péči uzavřen smluvní dodatek, zašlete:

1.     originál účetního dokladu vystaveného porodnicí a

2.     žádost o proplacení nadstandardní péče

na adresu OZP: odd. úhrad, Roškotova 1225/1, Praha 4

a úhrada proběhne formu refundace.

 

Věříme, že uvítáte možnost, kterou Vám OZP v rámci Programu péče o matku a dítě  nabízí. Přejeme Vám i Vašemu děťátku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

 

OZP -  Vaše zdravotní pojišťovna 

 

Pokud chcete vyhrát zajímavé ceny od OZP, můžete soutěžit ZDE .

 

 

 

Reklama