rteruzi.jpg
Foto: Shutterstock

Šátek do vlasů je nadčasový, kouzelný a všestranný doplněk. Nejeden ikonický vintage obrázek ženy v klasickém kabrioletu zahrnuje elegantní šátek na hlavě a sluneční brýle. Nošení šátku na hlavě by ale nemělo být jen o tom, že máte „bad hair day“ a chcete do něj schovat vlasy nebo se chcete zakrýt před nepříznivým počasím. Šátek je skvělý módní doplněk, který váš celkový outfit může povznést na novou úroveň.

Šátky nejsou žádným novým módním trendem, ale jsou zábavným způsobem, jak vylepšit své oblečení nebo vytvořit nový vzhled. Jeden šátek můžete upravit několika způsoby. Dostupné barvy, látky a vzory jsou stejně rozmanité jako roční období a jsou tedy tou nejtajnější zbraní pro každou ženu.

Nejprve je důležité vybrat šátek, který je pro vás ideální. Ať už je o barvu, vzor, látku nebo velikost. Dalším důležitým bodem je příležitost, pro kterou si šátek berete. Zda je formální, nebo naopak neformální. Využít ho každopádně můžete v rozverných outfitech i k elegantním šatům.

rqwr.jpg

1. Hedvábný šátek O zlaté rybce,4 990 Kč / 2. Hedvábný šátek WhiteOrchid, 790 Kč / 3. Hedvábný šátek WhiteOrchid, 790 Kč / 4. Twilly Bollicine Brillanti, SilkyGang, 2 290 Kč / 5. Reserved, 799 Kč / 6. Ulla Popken, Zalando, 499 Kč / 7. Calvin Klein, Modivo, 1 544 Kč / 8. Kazar, Zalando, 1 290 Kč / 9. Alfons Mucha, Home Design, 1 900 Kč / 10. Hedvábná šála twilly Pták Ohnivák, Silky Gang, 2 290 Kč
Foto: Se souhlasem Silky Gang, WhiteOrchid, Zalando, Modivo, Home Design, Reserved

Čelenka

Jednou z možností, jak zavázat šátek na hlavu, je čelenka. Šátky jsou zábavné doplňky, které nevyžadují mnoho stylingu, obzvláště právě ve chvíli, kdy je využijete jako čelenku kolem hlavy. Váš obyčejný účes vylepší hravou barvou.

Bábuška

Ať už si chcete si vlasy před větrem nebo jen toužíte po glamu starého hollywoodsku, šátek na hlavě dokáže být elegantní a stylový… a nemusí vám být zrovna 70, abyste ho tak mohli nosit. Přeložte šátek napůl přetažením jednoho rohu přes druhý, pak si jej jednoduše přetáhněte přes hlavu a zavažte pod bradou.

Pony Up

Šátek je dokonalým doplňkem, ať už máte rádi nízké nebo vysoké culíky. Začněte tím, že přehnete šátek na polovinu úhlopříčky, abyste vytvořili trojúhelník. Potom přehněte špičku trojúhelníku k rovnému okraji. Šátek dále balte, dokud nevznikne dlouhý rovný pár a následně zavažte na culík. Samozřejmě si ale můžete koupit i šátky, které jsou rovnou ve tvaru stuhy. Úplně stejně si můžete šátek zavázat i na drdol.

Cop

Zapleťte si šátek do copu, abyste mu dodali šmrnc. Vlasy si rozdělte do tří částí, jako když chcete dělat cop, následně šátek zavažte na střední pramen. Pak už můžete začít zaplétat. Konce zajistěte sponou nebo gumičkou. Pokud budete mít opět tenčí šátek, tento proces bude jednodušší.

Bandana styl

Tento jednoduchý styling se hodí nejen k trendu letošního léta, kterým je tomato girl. Šátek jednoduše přeložíte napůl do tvaru trojúhelníku, dáte na hlavu a pod vlasy svážete uzlem. Vepředu si ještě vytáhnete nějaké vlasy, ať dodáte tomuto stylingu ještě lepší vizáž.

Turban

Další možností, jak můžete nosit šátek, je turban. Jde od další styling, pod který schováte všechny vlasy. Budete potřebovat větší šátek ve tvaru obdélníku. Jedno třetinu delší strany přehnete do poloviny, následně si dáte šátek na celou hlavu a vzadu zavážete. Vezmete oba konce a zakroutíte je. Jeden pak přes čelo přetáhnete na druhou stranu a tam zajistíte. Následně to samé uděláte z druhé strany.

Na další způsoby vázání turbanu se můžete podívat v následujícím videu:

Zdroj: Autorka článku

Reklama