klobouk.jpgFoto: Profimedia

Léto už je za dveřmi a jedním z doplňků, které by vám doma neměly chybět, je slaměný klobouk. Stejně jako proutěné kabelky i slaměné klobouky krásně doplní, ozvláštní a podzvednou váš outfit. Klobouk je skvělý doplněk, který si můžete klidně obléct jen k obyčejným džínovým kraťasům, a hned váš outfit ozvláštní.

klobouky.jpgLindex 399 Kč / ZOOT 759 Kč / Reserved 159 kč / H&M 399 Kč

Při výběru klobouku je důležité si dát pozor na to, aby vám nebyl příliš malý, ale ani příliš velký. Na hlavě by vám měl sedět pohodlně a netlačit. Stejně jako oblečení i klobouky a jiné pokrývky hlavy se prodávají v různých velikostech. Pokud se vám klobouk při chůzi na hlavě hýbe, je vám pravděpodobně velký. Měly byste být schopny umístit jeden prst mezi vnitřní stranu klobouku a hlavu. Pak poznáte, že je vám akorát.
 
Zatímco slaměné klobouky jsou ležérnější než jejich plstěné nebo vlněné protějšky, můžete je nosit ve dne i v noci, když k nim zvolíte správný outfit. Pokud ale volíte na večer formálnější outfit, sáhněte přece jen po vlněné nebo plstěné pokrývce hlavy.

klob-2.jpgH&M 949 Kč / Mohito 329 Kč / Mango 299 Kč / Mohito 329 Kč

Druhy klobouků

Druhů klobouků je hodně a je jen na vás, k čemu jaký zvolíte. Obvyklým tvarem jsou klobouky s krátkým okrajem a stuhou, které se hodí jak k šatům, tak třeba ke kraťasům. Neexistuje snad využívanější slaměný klobouk než placatý ve stylu „Pařížanky“. Tento kousek jde zkombinovat téměř se vším a určitě v něm zazáříte. Perfektně se hodí k šatům, ale stejně tak ho můžete nosit s kalhotami. Pokud chcete outfit trochu vybalancovat a přidat trochu pánských prvků, kombinujte ležérnější základ, například džíny, tričko a sako právě s takovýmto typem klobouku.

shutterstock-462425812.jpgFoto: Shutterstock

Klobouk proti slunci má širší okraj a vyšší střed, aby poskytl dostatek stínu. Nebojte se velkých a výrazných kremp. Kromě toho, že vás ochrání přes sluncem, dodá vašemu outfitu šmrnc. Zvolit můžete pevnější klobouk, který bude trčet do prostoru anebo sáhněte po jemnější variantě, která se bude vlnit kolem vaší hlavy. Takový styl se hodí především na pláž, ale nemusíte se bát v něm vyjít ani do města.

shutterstock-86189008.jpgFoto: Shutterstock

Fedora a panamský klobouk jsou v podstatě skoro stejné styly, jen vyrobené z různých materiálů. Oba mají korunu s nízkým profilem, středovou rýhu a krempu s plochým nebo někdy mírně zvadlým okrajem. Fedora je obvykle z vlny nebo bavlny, zatímco panamský klobouk je vyroben z palmy nebo slámy. Tento styl patří mezi evergreeny. Pokud si tedy chcete pořídit kousek, který můžete nosit ještě za deset let, je to tento. Jemně smetanová barva a středně velká krempa s černou stuhou se hodí opravu ke všemu. Padne k saku, denimu i rozevláté sukni.

shutterstock-1051352825.jpgFoto: Shutterstock

Velkým trendem jsou také klobouky kuželovitého tvaru. Krempa trčí lehce směrem dolů a vytváří tvar kuželu. Vyrábí se v mnoha provedeních. Sáhnout můžete po kratší krempě i větší, která trochu připomíná tvar klobouku loupežníka Rumcajse.

ksks.jpgFoto: Shutterstock

Dále existuje trilby klobouk, který má mnohem kratší krempu než fedora a panama, stejně tak vyšší korunu. Mnohdy mají okraj zahnutý trochu nahoru.

shutterstock-200338808.jpg

Foto: Shutterstock

Reklama