Nezapomeňte na detaily a doplňky v podobě funkčního textilu s dětským motivem. Je libo postel s nebesy či koberec, jenž je přímou součástí nejen her či rozvíjení dětské fantazie?

5d16154ceb8aaobrazek.png
Dětský pokoj – místo na spaní, hraní, učení…
Dětský pokoj je více než jen místnost na spaní, hraní, dovádění, učení se, odpočívání, ale jedná se také o prostor, kde by se mělo dítě cítit velmi příjemně a bezpečně. Je to svět sám pro sebe. Pro dítě je jakýmsi útočištěm, rájem. Dětský pokoj vytváří pro dítě důležité a potřebné zázemí, kde může i naplno popustit uzdu své fantazii.

Rodičům skýtá takto jedinečnou možnost pro kreativitu a hraní si s nápady. Dospělí se tak mohou pustit do experimentů nejen s barvami, osvětlením, ale také kouzlit s nábytkem, dekoracemi a zajímavě oživit dětský pokoj zdánlivě jednoduchými a potřebnými věcmi.

Při vybavování pokoje je dobré a důležité řídit se přáním dítěte, jeho potřebami, které se samozřejmě s věkem postupně mění. I s malým dítětem je vhodné a má rozhodně smysl s ním o tom mluvit, co by chtělo mít v pokoji, jaké motivy má rádo, co se mu líbí. Díky tomu se dítě bude v pokoji cítit jako ve svém království, ale také se jedná o dobrý způsob, jak naučit dítě mít vztah k věcem.


Bytový textil dokáže proměnit vzhled interiéru
5d16155dcc2c8obrazek.pngDětský bytový textil přináší hlavní výhodu v tom, že dokáže změnit vzhled a především oživit interiér. Povlečení s oblíbeným filmovým hrdinou či pohádkovou postavou, dekorativní záclony a barevné koberce, které nabízí i možnost pro hraní a rozvíjení dětské fantazie, rozhodně umocní atmosféru a dodají na útulnosti dětského pokoje. Roztomilé a veselé dětské motivy prozáří prostor. Důležitý je i náležitý výběr.

Kritéria pro výběr dětského bytového textilu
Bytový textil do dětského pokoje plní důležitou praktickou, dekorativní a mnohdy i inspirativní funkci. Kromě toho, že je dobré vzít v úvahu vkus dítěte a vsadit na jeho oblíbené barvy, motivy, postavy, zvířata apod., tak je třeba myslet na to, že v mnoha případech přichází do kontaktu s citlivou dětskou pokožkou. Což znamená, že výběr materiálu je důležitým parametrem. Týká se to především dětského povlečení, přikrývky, ale také koberce do dětského pokoje.

Dalším podstatným měřítkem při výběru bytového textilu je náročnost jeho údržby. Do dětského pokoje je vhodné volit materiál, jenž je snadný na údržbu. Musí se počítat s tím, že jde o dětský pokoj, kde se každou chvíli něco zamaže, ušpiní apod.

Variabilní kombinace vzorů
Právě to je textil, který dává možnost mnohé v interiéru vylepšit, oživit, pozměnit, ale také pokazit. Nabídka dětských motivů je pestrá. Dobré je vzájemně kombinovat dětské motivy s neutrálními vzory v barevném souladu. Výsledkem kombinace je odlehčení plochy se vzory, které zpravidla jsou u dětského textilu výrazné, a doplnit je tlumícími a zklidňujícími částmi. Univerzálními vzory se myslí puntíky, kolečka, proužky, kostičky apod.

Dětské přikrývky a postel s nebesy pro vaši ratolest
Dětské povlečení nabízí nejen klasické provedení skládající se z polštáře a přikrývky, ale také lze pořídit různé dětské přikrývky, vícedílné sady apod. Krteček, Frozen, Spider-Man, princezny, mimoni, autíčka potěší a dětem se bude i lépe usínat.

Pořídit lze také nebesa nad postýlku, která u dítěte navozují příjemný pocit při usínání, chrání ho, a nemusí se tak ničeho bát. Tato nebesa plní částečně i ochranou funkci, když se především v létě spí s otevřeným oknem. Nebesa působí útulně a dítě se při usínání cítí bezpečněji a může se dívat na obrázky na látce.
5d161584a8786obrazek.png
Dětské koberce nejen na hraní
Koberec v dětském pokoji má hned několik výhod, na rozdíl od jiného vybavení se stává přímou součástí her, ale také poskytuje měkký a hřejivý pocit při kontaktu bosé nohy, chrání dítě od chladu, tlumí hluk, zlepšuje akustiku. Dětské a pestré motivy podněcují rozvoj dětské fantazie, barvy však dokážou působit i psychologicky a lze jimi podpořit či naopak utlumit dětský temperament.

Oblíbené jsou motivy silnice, letiště, města, moře, zámku apod. Pro dítě v předškolním věku je možné pořídit koberec didaktický, díky kterému se naučí poznávat barvy, číslice, písmena. Vhodné je vybírat dětský koberec i dle věku dítěte. Volit dětské motivy pro kluky, jako jsou autíčka, vláčky, piráti, silnice, fotbal, formule, indiáni, ale také hrdinové jako Superman, dětské oči potěší i Spider-Man a další oblíbené pohádkové a seriálové postavy. Děvčata zase ocení dětské motivy jako princezny, zvířata, farmu, safari apod. U školaček můžete zvolit klasiku v podobě srdíček, hvězdiček atd.
 

Reklama