mar

Tenhle příběh mi vyprávěl jeden vrah na Mírově. Byl odsouzený na 12 let za zabití své družky a podařil se mu zde husarský kousek. Ve vězení se oženil!

Říkejme mu Viktor. Seděli jsme spolu dobré dvě hodiny. On v kóji za silnou mříží, ke které jsem si musela přisunout židli. S sebou si donesl milostné dopisy své ženy, fotky a malovaná srdíčka a kytičky, které byly součástí jejich dopisů.

Smrt si zasloužila

Tenhle Viktor byl moc hezký chlap. Mladý, postavu jako sportovec - evidentně tam po vzoru Kájínka nezahálel a posiloval o sto šest. Svou družku, se kterou měl v té době malé mimino, ubodal nožem. Šla mu na nervy a navíc mu ten večer otevřela k večeři rybičky v oleji a on je chtěl v tomatě. A zapomněla mu podat vidličku. Smrt si zasloužila!

Na Mírově mu stanovili diagnózu psychopata a 36 hodin týdně spolu s psychologem nacvičoval správné reakce na různé životní situace a učil se ovládat.

Nevěsta na inzerát

Když měl pocit, že už je pánem svých emocí, dal si do novin inzerát na seznámení. Dostal spousty odpovědí a s jednou obzvláště sympatickou adeptkou se domluvil, že ho přijede navštívit. Byla to Jana. Návštěva trvala půl hodiny, po ní následoval dopis, ve kterém ji požádal o ruku. Jana souhlasila!

Svatba ve vězení

Příště už se viděli až na vlastní svatbě. Ředitel věznice ji odsouhlasil, pozval se oddávající z městské radnice, sjeli se hosté. Bylo jich pět. Rodiče ženicha, maminka nevěsty a svědci. Hostina se konala v holé návštěvní místnosti věznice, kam se donesly dva stoly z jídelny a na ně položilo pár chlebíčků a limonáda.

Žádný sex

Po svatbě nevěsta odjela domů a Viktor šupajdil zpátky do své cely. Svatební noc se nekonala, tu ředitel nedovolil. Vězni na ni sice mají nárok, ale pouze po splnění obzvláště přísných podmínek svého chování, a ty Viktor nenaplnil.

V době, kdy jsem s Viktorem mluvila, už byl ženáčem tři roky, se svou ženou však ještě nikdy nespal. Jana jednou za dva měsíce přijela na povolenou půlhodinovou návštěvu, mezitím si psali. Telefon i internet mají vězni zakázaný, manželství bylo plněno jen formou erotických dopisů a zamilovaných obrázků. Viktor mi líčil svou celu jako milostnou galerii. Na zdech měl vylepené dopisy, srdíčka, kytičky, fotky, erotické vzkazy i sušené květiny.

Na svou ženu se strašně těšil a ona na něj také. Plánovali rodinu, domeček na vesnici i výlety, kam spolu pojedou. Bylo to romantické povídání, ale jen do chvíle, než jste si vzpomněli, že Viktor už jednu rodinu měl... a jeho žena skončila rozbodaná 12 ranami nožem.

Vzaly byste si takového muže?

Reklama