grilovaný dezert

Při jedné úžasné grilovací akci u nás doma jsme byli všichni tak přecpaní masem, že jsme měli velkou chuť na nějakou sladkou tečku. Plánovala jsem zrovna výrobu domácí zmrzliny, tu však během půl hodiny nevykouzlíte ani náhodou.

A tak vzniknul nápad na rychlou sladkou pochoutku z grilu. Stačí vám k ní jakékoliv ovoce, nejlépe však ananas a ještě něco. U nás ananas doplnily jahody a plátky jablek, mrzí mě, že jsem zapomněla na banán, který by byl také skvělý.

Doplňkem grilovaného ovoce je převelice sladká (ano dámy, je to kalorická bomba!) karamelová omáčka. Kdo má vanilkovou zmrzlinu, tak je úplně nejlepší, protože ta nám k dokonalosti, jako jediná, chyběla.

Suroviny

ovoce podle chuti a stavu spíže :-)
kus másla
třtinový cukr
trocha smetany
vanilková zmzlina

Postup

Ovoce oloupeme, očistíme a nakrájíme na plátky (ananas, jablko, žlutý meloun). Jahody samozřejmě necháme vcelku, stejně tak třeba banán. Plátky a kousky ovoce grilujeme z obou stran, až dokud se nám nezdají hotové.

Mezitím si na gril dáme kastrůlek, ve kterém rozpustíme máslo. Přidáme cukr, který se nám v másle rozpustí a zkaramelizuje. Rozředíme trochou smetany (nepovinně). Ano, je to sladká hustá kalorická bomba.

Na talíři servírujeme grilované ovoce, přelité omáčkou a vedle kopeček vanilkové zmrzliny.

Je to BOŽSKÉ!!!

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama