„Každá dospělá žena se již setkala se svěděním, podrážením pokožky, s nerovnováhou v poševním prostředí nebo s vaginálními mykózami. Řada žen se potýká i s vleklými gynekologickými problémy. Ty pomůžeme eliminovat, pokud zamezíme pobytu ve vlhkém nebo těsném oblečení ze syntetických materiálů, dále zdravou stravou a dostatečnou, ale přiměřenou hygienou. Není ale příliš známo, že problémy mohou být způsobeny i používáním nevhodných hygienických pomůcek“, říká MUDr. Daniel Struppl PhD., gynekolog a porodník.

Proč používat hygienické pomůcky z bio bavlny?

Organyc využívá biologickou bavlnu vně jako přijímací filtrační vrstva i uvnitř jako sací složka.  „Výrobky z bio bavlny nejsou bělené chlorem, tampóny i vložky jsou vysoce prodyšné a při pravidelném používání mohou pomoci zmírnit nebo dokonce odstranit nepříjemné gynekologické potíže, u kterých se nedaří odhalit jejich zdravotní příčinu,“ říká Mudr. Simona Málková, gynekolog, www.detskagynekologie.eu.
5af590d6abc98obrazek.png

Zdroj: www.bonanatura.cz

Řada běžných hygienických pomůcek je vyrobena z chemicky ošetřených syntetických materiálů v kombinaci s plastem, které zvyšují riziko podráždění pokožky a vzniku zdravotních problémů. Vrchní vrstva většiny vložek a tampónů je obvykle z polypropylenu nebo viskózy, uvnitř jsou jako sací složka absorpční pudry, které tekutinu mění na gel či celulózu. Spodní vrstvu tvoří plast, znemožňující pokožce dýchat a podporující vlhkost a množení bakterií. V neposlední řadě je bavlna použitá pro konvenční tampóny a vložky bělena chlórem, ze kterého se uvolňuje látka Dioxan. Opakované vystavování dioxinu podstatně zvyšuje riziko rakoviny. Způsobuje hormonální nerovnováhu, potlačuje činnost imunitních buněk, může být příčinou vývojových poruch, neplodnosti, spontánních potratů, poškození plodu apod. Dioxin má schopnost se shromažďovat v těle ženy, a to hlavně v tucích a mateřském mléce. Naopak bio bavlna je vysoce prodyšná, plně přizpůsobivá a kompatibilní s pH pokožky. Dále přirozeně saje, je jemná, měkká a nedráždí, což spolu s pocitem spolehlivosti, čistoty a svěžesti patří mezi vlastnosti, které její uživatelky vysoce oceňují. Bio hygienické potřeby ze 100 % bavlny jsou doporučeny ženám, které řeší problém s podrážděním pokožky, se svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet, čímž pozitivně působí na plodnost ženy.
5af590df5a6baobrazek.png

Produktová řada Organyc, zdroj: www.bonanatura.cz

Studie účinnosti ochrany produktů se 100 % bavlny prokazuje zmírnění iritace pokožky. Až 91 % respondentek potvrdilo úplné nebo výrazné zlepšení svědění a 90 % úplné utišení nebo výrazné zlepšení podráždění pokožky při používání produktů z bio bavlny během tří měsíců (viz graf).
5af590f5512c3obrazek.png

Graf – Studie účinnosti ochrany produktů ze 100 % bavlny

Zdroj: EVVITA Study, květen 2009

S ohledem na šetrnost a prokazatelnou účinnost jsou výrobky ORGANYC prodávané v lékárnách, kde doplňují nabídku medikamentů ke zmírnění gynekologických potíží a specializovaných prodejnách.

Organyc zakoupíte mimo jiné i v on-line lékárně Dr.Max.

Využijte stávající nabídku a při nákupu 2 ks dámských vložek Organyc získáte zdarma Organyc odličovací tampony z bio bavlny.
 

Reklama