Často obdivuji na dívkách a ženách originalitu, které já mnohdy nejsem schopná, protože se bojím. Bojím se toho, že se mi bude někdo pošklebovat, ohlížet se, šuškat si se sousedem v tramvaji. Pár opravdových zvláštnůstek vám nyní předkládám k posouzení. Nosily byste je?

Pro dnešní den jsem si vybrala většinou náušnice. Je pravda, že bychom si je měly vybírat podle tvaru obličeje. Oválnému sluší úplně všechny, kulatému a hranatému nejspíš podlouhlé, visací, které opticky prodlužují šíji. Ženy s podlouhlým tvarem tváře by měly volit takové náušnice, které obličej opticky zakulatí.

U nás v Evropě nastalo rozhodující období pro náušnice až od 17. století, kdy začala móda velkých těžkých drahých kamenů, které nosili především muži. Největšího rozmachu se takové skvosty dočkaly na dvoře Ludvíka XIV. a v období rokoka. Od začátku 20. století jsou v oblibě náušnice malých rozměrů, zato všech možných typů, barev a materiálů.

s

bnxc

dy

mxc

lkm

Nedalo mi to, abych vám sem nevložila i pár podivných náhrdelníků, prsten a la středověk a náramek jako z ručky císařovny Sisi. Osobně mě velice zaujaly náušnice - ženy Ježíše Krista - Marie a Magdalena - ten nápad se mi líbí.

A který se líbí vám?