Říkám to stále a dnes tomu nebude jinak, miluji jídlo, pokrmy s láskou a rozumem připravené.


Ale abychom pro samá vyznání lásky nezapomněli na oves, miluji ovesné vločky, kaše, mléko, ovesné sušenky a dokonce i pleťový krém z ovesných vloček netestovaný na zvířatech a bez konzervantů a parfémů. Oves je totiž podle mě jednička s hvězdičkou.

Dávní Velšané dokonce znali a praktikovali ovesné kouzlo na podporu plodnosti za pomoci koláčků. 

Oves je úžasná a pradávná plodina, jež k nám z historických pramenů připlula na lodích z Číny a Mongolska zhruba před třemi tisíci lety jako plevel, později oves začali pěstovat staří Slované, kteří byli přesvědčeni o jeho mimořádném významu pro naše tělesné schránky i duši.

Velkému ocenění oves přišel v časech válečných, kdy germánští drsní bojovníci nazývali ovesnou kaši pokrmem samotných bohů. Ve starém Římě před bojem pili vojáci oves namočený ve víně, jelikož tehdejší mudrcové věděli, že oves  působí proti stresu a má uklidňující vliv na psychiku.

Oves jako skvělá potravina pro naše útroby i duši má vysoký obsah bílkovin v dobře stravitelné formě s příznivým složením esenciálních aminokyselin. Při hledání všech jeho pozitiv jsem objevila výstižnou větu na stánkách jimejinak.cz: oves je doporučen jako strava pro vystresované manažery i nevyspalé maminky, a to především pro svůj vynikající obsah vitamínu skupiny B a hořčíku!

Čtěte také: Blahodárný eukalyptus pomůže vašemu organismu ve všech směrech

Je prokázáno, že oves má vysoké procento rozpustné i nerozpustné vlákniny a ta na sebe váže toxické látky, čistí jemnou formou střeva a pomáhá při boji se zácpou, která je v dnešním prefabrikovaném stravování tak častým problémem.

Oves dále umí stabilizovat hladinu krevního cukru, působí na snižování špatného cholesterolu a reguluje vysoký krevní tlak.

Z hlediska kožních potíží má oves další jedničku, ovesné otruby se přidávají do koupele pro jedince trpící různými ekzémy a ovesná mouka je podle babských receptů výborná do pleťových masek či může posloužit jako peeling.

Sama za sebe mohu potvrdit - a mám vyzkoušené, na svědící a suchou pokožku čistý ovesný krém, z mého pohledu vážně skvělý.

Oves, který většinou připravujeme v pokrmech (moje kolegyně např. obaluje v ovesných vločkách zeleninové karbanátky, já ho používám mimo jiné do polévek na zahuštění), známe ve formě vloček, ale je ho možné připravit i jako zrna, která se vaří a následně mohou přidávat, do čeho budete chtít a kam se vaše chuťové pohárky rozhodnou.

Oves obecně milují především sportovci a jedinci, kteří - jedí jinak.  Vědí totiž, že má moc navrátit rychle energii a chuť do života, je skvělý i pro děti a nemocné či slabé. Z hlediska čínské medicíny oves uklidňuje a regeneruje nervový či reprodukční systém. Posiluje naše srdce, sliznice střev, slezinu, slinivku, žaludek a dvanácterník, jeho působení vyrovnává podle staré čínské moudrosti energii qi.

Není žádným tajemstvím, že pokrm či jídlo je veledůležitou součástí našich životů, můžeme se zasypat tunami drahokamů, zpívat mantry a kreslit mandaly, pokud však nebudeme svému tělu dávat kvalitní živiny, radostné nebude. Mnoho informací už mezi nás proniklo a mnozí z nás se již na tuto mystickou cestu vydali, oves třeba možná čeká právě na vás, kteří čtete tyto řádky - připraven vám na této cestě pomoci.

Reklama