Do prostředí plesu, téměř jako z filmu Vesničko má, středisková, se přeneseme díky roztomilému příspěvku od čtenářky s nickem Overlooks.

Tančím opravdu moc ráda. A troufnu si tvrdit, že mi to jde. Ale manžel je hrozné nemehlo. On se mi snaží vyhovět, snaží se, tančí ze všech sil, ale prostě mu to nejde. Na valčík tančí polku a opačně. Hudba jde mimo něj a rytmus také. Nejvíce mu vyhovuje takový ten free style. Přesto ale chodíme na ples už mnoho let. Na stejný hasičský kousek u nás na vsi. Stejní přátelé, stejná hudba i pořadatelé. Prostě klasika, která je co se atmosféry a zábavy týče daleko před všemi nóbl městskými akcemi. Už sál samotný je velmi originální. Několikeré prasklé topení způsobilo, že parket je značně zvlnatělý, akustika mizerná a hned k sálu přiléhá výčep, jak už to tak v těchto vesnických kulturácích bývá. Občas tedy mezi paní v šatech a pány v obleku zavítá chasník v gumovkách a zmijovce na hlavě, nebo tetka  v zástěře, co si vyběhla koupit cigarety a dala se u pultu s někým do řeči.

Tombola bývá fajn. Sedává nás u stolu několik rodin a pravidelně každá vyhraje přesně to, co absolutně nemůže potřebovat. Kamarádi, kteří bydlí v paneláku v nedalekém krajském městě, vyhrávají metrák hnoje, pytel pšenice nebo špalek na štípání dříví. Přítel nešika, který nevymění ani žárovku vyhrává poukázku do stavebnin a kufřík s nářadím. Známá s těžkou cukrovkou dort a kupu kremrolí, kamarád, přísný vegetarián, šišku salámu. Ti, co nemají děti, vyhrávají hračky pro děti a ti co je mají a něco by jim rádi přinesli, nevyhrají nic. Po půlnoci tedy u našeho velkého stolu pořádáme maxi výměnný bazar. Vyndáme na stůl všechny vyhrané věci a podělíme všechny podle jejich potřeb. Pokud by se někdo cítil věcně poškozený, rozdíl se dorovná v panácích fernetu u baru. Je úplně zaručené, že odcházet budou všichni spokojeni.

Jednou jsem vyhrála krásné cibulákové nádobí. Dodnes ho mám doma a často si, když v něm míchám polévku, vzpomenu, jak moc fajn ples to byl a jak moc se těším na další.

I když to, sakryš, znamená několik tanců s manželem – nezmarem.

Čtenářka Overlooks.

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

____________________

Ty výhry v tombole mě vážně pobavily :)) Ani bych nevěděla, jestli se víc těšit na tanec nebo na popůlnoční maxi bazar.
U vás na vsi musí být veselo.
Moc pěkný příspěvek, děkuji, že jste napsala a pozdravujte nezmara – manžela
Saša

Téma dnešního dne: 11. ledna 2013: Plesy a plesání

 • Máte ráda plesy a chodíte na ně?
 • Vyhrála jste někdy něco v tombole?
 • Byla jste i na nějakém plese, který byl v duchu třeba Plesu v pražské Státní opeře?
 • Kolik byste byla ochotna nejvíc zaplatit za vstupenku?
 • Na jakém plese jste byla naposledy
  nebo naopak, na jaký se chystáte?
 • Který společenský tanec je vám nejbližší?
 • Chodila jste do tanečních?
 • Vzpomeňte na své taneční začátky.
 • Napište nějakou humornou historku z tanečního bálu :)

Záchytných bodů je dost
Příspěvky k dnešnímu tématu
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek, hodící se k chystání na ples. Lak na vlasy, tužidlo na vlasy a sadu očních stínů kosmetiky AVON.

d

Reklama