Postavu ve tvaru oválu jsem si nechala na konec. Pročpak asi? Protože se strašně těžko určuje a svým způsobem je kombinací několika typů. Ale pozor, když se řekne oválek, neznamená to neforemná, nebo tlustá. I relativně štíhlá postava může mít tvar oválu.

Co je pro ni typické?

pasJe to taková roztomilá „ženuška“ bez pasu, s lehce pokleslými rameny, menšími ňadry, kulatým bříškem a výraznými, i když nezřetelně tvarovanými boky a pevnými stehny. Celkově je její postava velmi vyvážená a souměrná. Nikde nic zbytečně nevykukuje, nepřesahuje, všude je toho tak akorát. Sice přibírá nejvíce v partiích kolem pasu, ale jinak rovnoměrně. Kilo sem, kilo tam na ní ani pasnepoznáte, což jí můžou ostatní typy závidět.

Na to někdy hřeší, až pustí kila příliš z uzdy. Pak už to není oválek, ale jablko.

Co by měla nosit?

Oblečení, které její postavu jen lehce kopíruje. Není ani příliš volné a neforemné, ani moc těsné. V tom by vypadala jako vypasený buřtík. V jednoduchosti je krása. Sluší jí jednoduchá ženská elegance. Skvěle vypadá v empírových střizích, které ji pozvednou a dodají křehkost. Výstřihy do V a rozhalenky, které prodlouží krk, jsou vždycky sázkou na jistotu.

pasKe kouzlení by mohla využít i různé vzory, které opticky rozbijí válcovitost postavy. Spíš bych dávala přednost abstraktním a geometrickým vzorům před kytičkami, které jsou pro ni moc přeslazené.

 

Co jí nesluší!

pasRozhodně by se měla vyvarovat zvýrazňování pasu. Korzety ani široké opasky jí stejně nepomůžou, naopak upozorní na její největší nedostatek, a to je absence pasu. Moc jí nesvědčí nabírání, volánky, kanýrky a podobné ryze ženské detaily. Na této roztomile postavě by tyto prvky působily až moc až moc infantilně, ne-li směšně.

Těžké a hutné materiály činí postavu zbytečně hřmotnou a těžkopádnou.

pasSlavné „oválky“: Zdálo by se, že tento typ postavy se vyskytuje zřídka a bude těžké ho vypátrat mezi celebritami. Ale našla jsem jich víc, než jsem myslela: Bára Basiková, Nikol Štíbrová, Martha Issová, Pavla Tomicová.

Tyto ženy dokazují, že oválek může být poměrně štíhlý, ale i pěkně zakulacený


Náš seriál o postavách končí. Možná, že se jste v naší „tabulce“ typů postav nenašla.  Bude to asi tím, že příroda je mocná kouzelnice a každý člověk je originál. Spousta postav je sestavených z několika typů a nedá se tak snadno identifikovat.

Já jsem třeba pravítko střihnuté hruškou. Takže nebuďte zklamané, že jste se nevešly do žádných tabulek, a řiďte se vlastní intuicí. To koneckonců asi děláte i vy, které jste se našly.

Ale je to postava od postavy a nic se nedá naordinovat, nalajnovat a určovat bez toho, aniž byste nezkoušely, neexperimentovaly a nehledaly. A to je přece krásné dobrodružství, ne?

  • Pojďte si dnes se mnou o své postavě popovídat.
  • Našla jste se v naší „typové tabulce“? Jste snadno „čitelná“, nebo se skládáte z několika typů?
  • Chcete pomoct s identifikací? Pošlete své foto, nebo přesný popis, a já se pokusím poradit.
  • Jaké přednosti má vaše postava?
  • Co byste raději změnila? Jaký typ postavy byste chtěla mít?
  • Mění se vaše postava věkem, nebo se snažíte, aby zůstala stejná?
  • Jak se snažíte maskovat své nedostatky? Co nejraději nosíte a v čem si naopak připadáte neforemná, tlustá, nehezká?
  • Jde vám současná móda na ruku, nebo si těžko na svou postavu vybíráte?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se budu moc těšit. A vy se na oplátku můžete těšit na tento dárek. Novinku vlasové kosmetiky značky Oriflame. Šampon a kondicionér vonící rozmarýnem a černým rybízem.

dárek

Reklama