Jana Bobošíková (56)
Z čekých dam je v módě asi nejvýraznější bývalá politička a moderátorka Jana Bobošíková. Upřednostňuje šaty volnějšího stříhu, které zamaskují případná kila navíc. Jako tmavovlásce jí sluší výrazné barvy. 

profimedia-0384724967.jpgFoto: Profimedia

Taťána Malá (38)
Taťána Malá je v Česku v politické sféře velmi aktivní. Působí jako poslankyně i jako zastupitelka Jihomoravského kraje. Není jí jedno, v čem se objeví na veřejnosti, ale upřednostňuje jednoduchost a eleganci.

 

Kersti Kaljulaid (50)
Kersti Kaljulaidová je estonská politička a od roku 2016 zastává funkci prezidentky. Přestože kvůli krátkému sestřihu vypadá někdy poměrně přísně, svým outfitem při návštěvě Berlína tento dojem zase rozpustila. Trošku se odvázala a oblékla svítivě zelenkavé šaty, netradičního, ale stále velmi elegantního stylu. Doplnila je metalickými lodičkami.

profimedia-0537103226.jpg
Foto: Profimedia

Ellen Johnson Sirleaf (81)
Další dáma politička je z Libéri, kde mezi lety 2006 a 2018 působila jako prezidentka. Zároveň byla držitelkou rekordu, protože se tehdy stala první ženou v čele afrického státu. Je také nositelkou Nobelovy ceny míru. Její styl oblékání je daný africkým dědictvím a všechny outfity se nesou v podobném duchu jako ten na fotce. Barev se nicméně Ellen nebojí ani po osmdesátce a vždy je perfektně sladěná.

profimedia-0142597714.jpgFoto: Profimedia

Michele Bachmann (64)
Kdo by nechtěl po oslavení šedesátých narozenin vypadat jako americká politička Michele Bachmann, kandidátka na post prezidentky USA v roce 2012? Její štíhlé nohy jí můžeme jen závidět a obléknout se také umí. Na diskuzi v roce 2015 si vzala výrazné košilové šaty a k nim lodičky v nude barvě.

profimedia-0261959865.jpgFoto: Profimedia

Mara Carfagna (44)
Italská politička, která byla v letech 2008 až 2011 ministryní pro rovné příležitosti, má k módě blízko. Před svou politickou kariérou totiž pracovala jako modelka. Následně vyhrála několik anket o nejpřitažlivější političku. Co se týče módy, obléká se Mara velmi elegantně. Jejími oblíbenými kousky jsou kalhoty nad kotníky, oversize saka a pestrobarevné košile.

5f5734a14fe9dprofimedia-0450036707.jpg
Foto: Profimedia

Sethrida Geagea (53)
Vkusně a stylově se umí obléknout i další politička, která působí v Libanonu. Vystudovala politologii a toto téma se prolíná celým jejím životem, je totiž provdaná za politika jménem Samir Geagea. Ženskost je hlavní esencí Sethridina šatníku. Za své křivky se rozhodně nestydí a objevuje se na veřejnosti v sexy a odhalenějších modelech.


Zuzana Čaputová (47)
Nelze opomenout ani styl slovenské prezidentky Zuzany Čaputové, která je v čele státu od loňského června. S kombinacemi si moc hlavu neláme a většinou volí jednobarevné kostýmky nebo šaty. Zase se ale nebojí výrazných tónů. Oceňujeme, že ladí roušku s oblečením.

profimedia-0508105355.jpgFoto: Profimedia

Čtěte také:

Reklama