Historii džínoviny asi tušíte, z pevného odolného pracovního oděvu z poloviny 19. století jsme o hodně let, variant a barev dál a snad každý z nás má ve svém šatníku nějakého džínového zástupce. První kousek našeho outfitu je z lehké varianty džínoviny, která je na rozdíl od své původní sestry mnohem vzdušnější. Modré šortky (Pepco, 180 Kč) jsou v pase na gumu a mají mírné řasení, které je lichotivé a dokáže zamaskovat menší bříško. 

V modrém odstínu je i lehoučká bunda ze šusťáku, která neodolá velkým dešťům, ale rozhodně vás uchrání v podvečer od chladu a mírného větru, které máme s  končícím létem před sebou. Bunda je v prodloužené délce a na bocích má ozdobné zipy. Koupíte ji opět v Pepcu za 350 Kč.

Posledním modrým zástupcem jsou textilní espadrilky od firmy Anna Field ze Zalanda za 234 Kč. Dlouho je již nevynosíte, ale vzhledem k tomu, že jsou velmi univerzální, budou se hodit i na příští rok.

K základní modré jsme přidali jemný odstín žluté barvy. Žebrované tričko (od firmy VILA) má jemný proužek, ale na zajímavosti mu spíš dodává netradiční hranatý výstřih, který sluší ženám s větším poprsím a širšími rameny. Koupíte ho online na Abou You za 175 Kč. 

Posledním prvkem dnešního outfit je jemný květinový šátek, který se hodí do vlasů i na krk. Rozhodně se vyplatí nezapomínat na doplňky, které umí s konečným modelem udělat divy. Šátek jsme vybrali v obchodu TERRANOVA za 59 Kč. 

Model bude stejně fungovat s dlouhými kalhotami v modré barvě nebo širokými kalhotami typu culottes. 

kol.jpg

Foto se souhlasem firem: About You, PEPCO, TERRANOVA, Zalando

Jakými dalšími našemi outfity se můžete inspirovat?

Reklama