Krásné pondělí,
 
mně byly hudební geny dány do vínku pomálu... ale chuť hudbě a muzice se věnovat v nadměrném množství, ke škodě některých krásných písní. Ale snad mi jejich tvůrci odpustí. I ti, co občas zaslechnou:-)
 
Písnička se nesla celým mým životem jako tenká červená linie... do školky... s tradičním Prší, prší, jen se leje, přes základní školu... Ó hřebíčku zahradnický, Ó růžičko voňavá… střední školu... Já chci žít nonstop, krásně a nonstop... vyšší školu (NE dívčí), kdy mě zaujal Elvis Presley... hlavně písnička z Lilo a Stich..., dnes si nejčastěji pobrukuji... nějakou chválu... Nejbližší jsi přítel můj, nejlíp mě znáš....
 
Můj repertoár je přebohatý... I když paměť děravá, a tak se mi knihovna zdárně zaplňuje i různými zpěvníky a můj život různými historkami.
 
Jak mě maminka tahala po různých učitelích hudby v útlém věku a zjišťovala, jestli ta holka je nebo není hluchá… Každý jí odpověděl něco jiného podle toho, jak ji chtěl nebo nechtěl uchlácholit, takže na TU vytouženou kytaru jsem nakonec do hudebky nechodila, ale přece jsem se k ní dostala, ale to už je jiná historie.
 
Od dětství mě to táhlo k divadlu a tam na mě taky, světě div se... chtěli zpěv. Nevím, nevím, asi to nebylo nejmoudřejší, ani kdybych zpívala za  kulisami. Hodně lidí o mně tvrdí, že sice často nejsem ani vidět, ale slyšet všude... což hodně vypovídá o mém silném hlasu a zaujetí zpěvem:-).
 
Do dnes slyším tu písničku, co hráli tátovi na pohřbu... Už přijíždí poslední kovboj, nikdo z vás ho nevidí... po každé, když ji někde slyším, jdou mi slzy do očí i teď...
 
Když jsem doprovázela svou kamarádku s jejím tehdy dvouletým capartem na mikulášské nadílení, netušila jsem, co na mě přichystali. Mikuláš si mě zavolal na jeviště ve 20ti letech, značně jsem převyšovala nad okolím, ale jenom výškou. Protože když na mě uhodil, co zazpívám... tak jsem se nezmohla na nic blbějšího než na... Prší, prší... sál řval smíchy a já se pomalu sunula do kolen a hledala úniku z jeviště.
 
Jelikož jsem členem mládeže církve bratrské... nacvičovali jsme pro vánoční besídku jakýsi zpěv... Když mě kamarádka, již asi podesáté do minuty zarazila, že jsem mimo... noty, snad i text, rytmus a ještě nevím co... tak jsem zpěv vzdala a radši jen otvírala pusu do rytmu. Hlavně, aby na mě zase nedošlo!
 
Přeji krásný den s písní na rtech Vaše Kočička


Dneska mám štěstí na samé dlouhé příspěvky. To pak jeden ani neví, na co by měl reagovat z toho všeho. Možná k tomu otvírání pusy do rytmu, to si pamatuju, to bylo až na konci. Nebylo by lepší se to s někým naučit? Tak zle přece být nemůže a určitě je to škoda!:) Jen ať hlasivky pějí!

Reklama