Zdravím všechny!!

Já a sousedi? Spíše bych měla napsat soused! Mně je 22 let a vedle tohoto souseda žije moje rodina snad odjakživa. Je to asi 50 let, co tam bydlí on a naše rodina.

Soused je tak trošku divný, nemá nikoho rád a hlavně nemá rád naše kočky a psa.

Dvě kočky nám dokonce otrávil, protože mu lezly do záhonu. No jasně, je to nepříjemné, když se tam rýpou, ale aby je někdo kvůli tomu vraždil, to je opravdu drsné! Obě jsme je oplakali! Bylo nám jich moc líto!

Máme s ním společnou studnu, takže pořád kontroluje, kolik vody si bereme a jestli náhodou nezaléváme více než on. Je jako kontrolor, jakmile někdo přijede před dům, je hned u okna a kontroluje. U nás se už říká: „Nezamykej, máme přece hlídače!“

Ten hlídač má ještě jeden hrozný zlozvyk. Jeho okno na toaletu je vedle našeho do kuchyně a on kouří z okna. Takže samozřejmě, když máme okno otevřené, kouř jde k nám a nedá se tam dýchat.

Asi před čtyřmi roky si soused nastěhoval do svého domu Ukrajince. Nic jsem proti nim neměla, nevídala jsem je, takže byl poměrně klid. Až jednou se nám ze zahrady ztratila naše malá a hodně stará fenka.

Co se s ní stalo?

Sousedi Ukrajinci si ji dali k večeři.

Ještě teď mi je z toho špatně. Jak to jen někdo mohl udělat, vždyť byla stará a nemohla ani chodit!

Nemohli jsme to nijak dokázat! Je to těžké, něco takového řešit, a ještě když jde o vašeho malého pejska. Oni už tam nebydlí, pořídili jsme si dalmatina, na toho asi chuť neměli!

Smutná Yanina


Milá Yanino,
po přečtení Vašeho zážitku se sousedy mám sama chuť bydlet někde daleko od civilizace. Je šílené, čeho jsou lidé schopní :-(. Zvlášť pokud něco hrozného provedou nevinnému zvířeti!

Ale sousedé nejsou všichni stejní a já doufám, že v budoucnu okolo Vás budou bydlet především lidé, kteří Vám zlepší náladu a Vy je budete ráda potkávat.

Za odměnu Vám posílám tablety Pharmaton Activit a doufám, že se Váš smutek brzy rozplyne :-)!

A co Vy ostatní? Jaké máte zážitky se svými sousedy? Byla jste nucena na ně podat trestní oznámení, nebo jste si naopak svého souseda vzala za manžela? Piště Vaše příběhy a my ty nejzajímavější odměníme dárečkem!

                                                             redakce@zena-in.cz

Reklama