„ANO!“ si řekli v pátek před polednem před oltářem v kostele sv. Václava na Smíchově dlouholetí partneři, herci Lucie Juřičková (43) s Martinem Zahálkou (49).

Oficiálně tak stvrdili svazek, ve kterém „na psí knížku“ žijí už 18 let.

Partnerská herecká dvojice, dlouhodobě působící v pražském Vinohradském divadle, tak jen v úzkém rodinném kruhu a kruhu nejbližších přátel posvětila manželský svazek, který u nich svou funkci plní už dlouhá léta. Důkazem jsou jejich dva synové, čtrnáctiletý Martin a už brzy osmiletý Honza.

„Chtěli jsme komorní svatbu jen se svědky, když už jsme spolu tak dlouho,“ vysvětlila Ženě-in novopečená nevěsta, proč se obřadu nezúčastnil například její bratr, herec Tomáš Juřička. „Nemohli jsme to však udělat rodičům...“

V kostele snoubencům před samotným slibem přečetl „slovo Boží“ jejich starší syn Martin. Po prvním manželském polibku pak jejich slib věrnosti odsvědčili herečtí kolegové Andrea Elsnerová a Svatopluk Skopal, kterého na svatbu doprovodila jeho manželka Lenka.

Lucii zná česká veřejnost, která nemá příliš možností navštěvovat přední pražskou divadelní scénu na Vinohradech, spíš jako novinářku Carrie Bradshawovou z oblíbeného seriálu České televize Sex ve městě.

Televizní diváci si ji také vybaví například z filmů Samorost, Noc smaragdového měsíce, Jak básníci přicházejí o iluze, Slané cukríky, z pohádky Jak chutná láska či ze seriálů Třetí patro nebo Četnické humoresky.

Kromě „provařené“ role v Sexu ve městě má na kontě i dlouhou řadu dalších rolí – představuje například Bree Hodgeovou v Zoufalých manželkách, svůj hlas propůjčuje i takovým hvězdám, jakými jsou Diane Keatonová, Sophia Loren, Michelle Pfeifferová, Sharon Stoneová nebo Renée Zellwegerová.

Díky svému podmanivému hlasu a mladistvému civilnímu projevu je často považovaná za nejlepší českou dabérku...

Stejně jako Lucie patří i ženich Martin Zahálka k předním českým dabérům. Zahálku však víc zná většina milovníků divadla, a to především díky skvělému výkonu v titulní roli dramatu Othello, který je už pár let ozdobou Letních shakespearovských slavností na Pražském hradě.

Ve filmu si zahrál například v Kousku nebe anebo v Andělovi páně. Martin už má za sebou velmi úspěšnou divadelní „zkušenost“ v Mahenově divadle v Brně a v divadla J. K. Tyla v Plzni, nyní se svojí novomanželkou patří k výrazným aktérům v Divadle Na Vinohradech.

Přejeme hodně štěstí!

Další fotografie ze svatebního obřadu

1) Nevěsta a ženich se svědky a nejbližší rodinou


                          2) Zleva: tatínek nevěsty, starší syn Martin, ženich Martin Zahálka, 
                          nevěsta Lucie s mladším synem Honzou, hereci Lenka Skopalová 
                          s manželem – svědkem Svatoplukem a svědkyně Andrea Elsnerová


            
3) Snoubenci a jejich ANO! a ANO!

           
            4) Novomanželé přijímají gratulace...


5) Novomanželé spolu se svědky po obřadu      6) Lucie se chlubí snubním prstenem

 
                           7) Andrea Elsnerová chystá rýžovou spršku


                         
                          8) Ženichovi s nevěstou „prší štěstí“
 


                    9) ...a ještě rýže                                  10) Nevěsta s kamarádkou Andreou


 

                  11) Nejbližší příbuzní – vlevo rodiče nevěsty, uprostřed maminka ženicha


                        
                        12) Svědek Svatopluk Skopal s manželkou Lenkou

  

Reklama