Kasteláni deseti českých hradů a zámků připravili pro letošní turistickou sezonu zajímavé tematické prohlídky s názvem Otevřete 13. komnatu. Po památkách bude návštěvníky provázet tajemná postava z minulosti v atraktivním kostýmu.

Do této akce se zapojily: klášter Broumov, zámek Děčín, hrad Grabštejn, zámek Chlumec nad Cidlinou, zámek Kačina, hrad Kost, zámek Kozel, zámek Loučeň, zámek Slatiňany a Slezskoostravský hrad.

Otevřete třináctou komnatu / Pravidla pro otevření

Při vstupu do každého z výše uvedených hradů a zámků obdrží návštěvník spolu se vstupenkou také hrací kartu.

Návštěvníka budou po celou dobu provázet tajemné postavy z minulosti, které budou k návštěvníkům také promlouvat.
Jakmile návštěvník s pomocí tajemné postavy vyluští během prohlídky tajenku na hrací kartě, obdrží jeden klíč. Na každém z navštívených hradů a zámků vždy jen jeden jediný. Po získání celkem 7 z 10 možných klíčů si pak návštěvník sám vybere jeden z hradů či zámku, na kterém chce nahlédnout do 13. komnaty.  
Co se stane pak, zůstane do posledního okamžiku tajemstvím…, ale vězte, že se jedná o místa, která nelze běžně navštívit.

Na památce, kterou se rozhodne navštívit v pořadí jako první, získá i „cestovní pas“, ale k tomu, abyste se na tyto unikátní prohlídky, které potrvají až do 31. října 2014, vydali, žádný pas nepotřebujete.

Fotogalerie objektů

Více informací: www.kudyznudy.cz
Zdroj a foto: www.kudyznudy.cz

Přečtěte si také:

Reklama