lednice

Stalo se to asi každému: Vrátili jste se z dovolené, otevřeli ledničku a dostali ťafku. Nelibý zápach, který se na vás vyvalil, vám okamžitě prozradil, že se v ledničce nachází něco, co už patří do koše. Zapomenuté potraviny zkrátka zrovna nevoní, popravdě dost hnusně smrdí. To můžete být čistotní sebevíc, stačí, aby si do ledničky, někam dozadu, uschoval synek či děda něco „na potom", a je o neštěstí postaráno. Jak se ale takového smradu zbavit?

Samozřejmě, že vyházíte celou ledničku, objevíte zdroj nelibého odéru a pošlete ho na patřičné místo. Přesto zápach nezmizí. Je tak nějak zažraný - do věcí, do stěn ledničky... Nevěříte-li všemožným filtrům, můžete se nechat inspirovat redakčními zkušenostmi...

Jak se zbavit zápachu v ledničce?

Klára M.

Klárka

Všechno vyházím a lednici umyju octem. (O redakční lednici ovšem raději pomlčím, tam by to asi chtělo Savo. :))

Zuzka

Zuzka

Mně lednička nesmrdí, myju a odmražuju docela často.

Simona

Simona

Nakupuji strašně moc jídla a nikdo po něm ani nevzdechne, tak jednou za čas musím udělat generální úklid lednice - většinou z ní ale zápach nejde, protože potraviny jsou sice prošlé, ale nejsou ani otevřené. Smradlavé sýry dávám vždycky do igelitu, abych zápachu předešla.
Lednici myju průběžně jen vodou, občas jarem. Šuplíky na zeleninu drhnu třikrát ročně kartáčem a napařuju je vřelou vodou.

Linda

Linda

Nedávám tam nic závadného - dokonale zavřené pivo nesmrdí. Jinak meju lednici octem a citronovou vodou.

Dana

Dana

Já mám ledničku prázdnou, nemá tam co smrdět. Ale když se mi to kdysi stalo, dala jsem do ní misku s octovou vodou. Dneska už bych to asi neudělala, slyšela jsem, že to může ledničku poškodit.

Jak se zbavujete zápachu v ledničce vy? Máte nějaký zaručený způsob, který byste čtenářkám doporučili?