puncochar.jpg

Foto: Profimedia

Viděl už jste Romanovu kuchařku, která je kromě receptů i plná jeho životních příběhů a vyprávění? Zaujal vás nějaký recept?
Koukal jsme na ní a je vidět, že je to z jeho života, to, co on má rád. Má tam od vaflí až po dobrý sendvič. Má tam dýňovou polévku. Co se týče zpracování, asi chtěl odrazit to, jakým životem procházel a co ho poznamenalo, že chtěl jít do MasterChefa.
 
A už jste nějaký z těch receptů ochutnal?
Ano, protože jsou tam recepty z MasterChefa. Takže ty jsem ochutnal během soutěže.
 
Máte nějaký oblíbený?
Přece jen jsme to jedli jen jednou a dlouho jsem od něj nic neměl. Ale vím, že tam byla maďarská fúze paelly a to bylo moc fajn. Byla tam maďarská klobása, paprika, a pak to bylo dělané stylem té španělské kuchyně.
 
A jak to máte teď vy s restaurací. Nedávno se otevřely zahrádky. Jaké byly první dny?
Otevřeli jsme zahrádky, dáváme lidem rukavice, čepice, zimní bundy, šály, deky, ohříváčky na pivo a chladíme teplý předkrmy. Je to dobrý.
 
Takže máte plno?
Je narváno. Máme docela dost lidí. Ale když je deset stupňů, tak tam nechcete sedět dvě hodiny. Rychle se najíte, dáte si pivko, sklenku vína nebo něco nealko a jdete pryč. To se nedá.

matla.jpg

Foto: Profimedia

Jaké je to vlastně vařit pro rodinu? Vaříte jim podobná jídla jako v restauraci nebo něco rychlejšího jednoduššího?
Jak kdy, vaříme od asijské až po českou. Vaříme vegetariánské pokrmy, indické. Doma musí být strava pestrá, takže vaříme všechno.
 
A kterou kuchyni máte nejradši?
Já mám rád všechny kuchyně. Proto mám taky nadváhu.
 
Existuje nějaká surovina, s kterou vaříte nejméně rád?
Já si nemyslím, že existuje taková surovina. Ale existuje něco, co nemám rád, a to je, když ta surovina není dobrá, kvalitní.
 
Je něco, co jste si v kuchyni ještě nezkusil a chtěl byste?
Ne, když něco chci vyzkoušet, tak si to vyzkouším. Ale jsou věci, které neumím. Třeba neumím sushi. Neumím ty věci, na které jsou třeba hodně těžké přípravy.
 
A naopak surovina, z které hodně rád vaříte?
Mám hodně rád zvěřinu. Rád z ní vařím a baví mě to. A mám rád i ryby.
 
Jaké chyby lidé podle vás nejvíce dělají při vaření?
Já si myslím, že hodně lidí se bojí to dotáhnout. Co tak hodně slýchám, tak se často bojí udělat třeba hovězí maso, aby bylo krvavější. Což si myslím, že je lepší. Pak se také bojí jídlo víc ochutit. Dát tam trošku víc soli, koření, trošku tomu otevřít to srdce.

krest.jpg
 Foto: Profimedia

Reklama