Jestli se podle nás nějaká investice opravdu vyplatí, pak je to investice do vlastního zdraví, v tomto případě do zdraví chrupu. Peněženka toho, kdo se o zuby příliš nestará a nemá zrovna zázračné geny, totiž dřive nebo později zapláče. Vrtání, odstraňování zubního kamene, nebo dokonce umělý chrup – to všechno jsou zákroky, za které se v dnešní době u zubařů platí nemalé peníze.

IMG-4100.jpgFoto: Veronika Bulánková

Peněz vydaných za kvalitní kartáček vám může být ze začátku sice trochu líto, ale věřte, že se zdravými zuby svou kapsu naopak ušetříte. Navíc čištění zubů nemusí být jen otravná rutina, ale se správným vybavením je to vlastně i docela zábava.

Barva podle nálady

Mně osobně čištění zubů nevadilo ani v případě manuálního kartáčku (často ho provádím u televize, protože na postávání v koupelně mě neužije), ale s elektrickým se dostává na úplně novou úroveň. Vypadá to, že za chvíli budou i kartáčky chytřejší než lidé. A to je děsivé i vzrušující zároveň.

V rámci testování jsem vyzkoušela bílou variantu elektrického kartáčku Genius X 20000N. Vyznačuje se elegantním vzhledem, který zapadne do každé koupelny. Vybrat si ale můžete i variantu v šedé nebo oblíbené rosegold.

A protože my ženy máme rády hezké věci, je funkce SmartRing jako dělaná pro nás. Na kartáčku si díky ní můžete vybrat barevné podsvícení, a to dokonce z dvanácti variant. Je libo zelenou, modrou či růžovou? Díky této funkci si navíc kartáček bezpečně poznáte, pokud by se vám v domácnosti objevil více než jeden.

Nezastaví se

Součástí balení je kromě těla kartáčku a kulaté hlavice také úložný prostor na další náhradní hlavice, stojánek, na který můžete v koupelně kartáček postavit a nabíjet a dále nabíjecí cestovní pouzdro a k němu náležící kabel. To je super, protože si kartáček máte vzít v čem na cesty a nemusíte táhnout nabíječku zvlášť. I když možná ho na těch cestách ani nabíjet nebudete, protože na jedno nabití vydrží až dva týdny.

IMG-4078.jpgFoto: Veronika Bulánková

Výhodou kulaté kartáčkové hlavy je, že obklopí každý zub ze všech stran a provede 58 tisíc pohybů za minutu. A s takovým číslem je pravděpodobnost, že vám na zubech zbyde nějaká nečistota, opravdu minimální. Ostatně s manuálním kartáčkem uděláte asi jen 600 pohybů za minutu. Takže je jasné, v čí prospěch hovoří čísla.

Mé pocity při prvním použití byly trochu zvláštní, ale s tím jsem počítala. Přechod z klasického na elektrický kartáček, navíc tak výkonný, přeci musí být poznat. Proto jsem ze standardního režimu nejprve přešla na jemný. Po chvíli si ale zuby zvykly. 

Také jsem udělala začátečnickou chybu a pustila ho ještě před tím, než jsem ho vložila do úst, čímž jsem si koupelnu tak trochu vymalovala zubní pastou. Ale alespoň si budu pamatovat, že příště zapínat až v puse. Na kartáčku si můžete navolit jeden ze šesti režimů čištění a součástí je i péče o dásně, bělicí režim a čištění jazyka, na což mnoho lidí často zapomíná.

IMG-4105.jpgFoto: Veronika Bulánková

Pohlídá vás

A v čem, že je tento kartáček vlastně tak chytrý? Můžete ho spárovat s chytrým telefonem a prostřednictvím aplikace Oral-B, kterou si stáhnete, se toho o svém chrupu opravdu hodně dozvíte. Prostřednictvím bluetooth se dá dohromady s Androidem i iOS.

Samozřejmostí je, že vám kartáček pohlídá, abyste si zuby čistila dvě minuty. Ale to je jen začátek. Senzory na kartáčku dohlédnou i na to, jak dobře si zuby čistíte, respektive kolik času věnujete jednotlivým částem chrupu. Obrázek vám po čištění ukáže, kde je potřeba přidat a dočistit. Za každé čištění navíc dostanete určitý počet bodů, takže vás to může motivovat stát se v tom přebornicí.

Untitled-collage.jpgFoto: Veronika Bulánková

Trochu divočejší pohyby hlavice by vás mohly ze začátku trochu vyděsit, ale nemusíte se bát, že byste zubům ublížila. Kartáček totiž hlídá i to, jak moc si na zuby tlačíte. Když je to přes čáru, rozsvítí se červeně a zpomalí. Tak poznáte, že máte trochu ubrat a chráníte si dásně.

Nemůžu si pomoct, ale ať se snažím sebevíc, nevím, co bych kartáčku Genius X vytknula. Ve srovnání s manuálním mám mnohem hladší sklovinu a lepší pocit důkladného vyčištění. Hodně mě potěšil také režim pro jazyk, takže očista úst je skutečně důkladná. I u režimu, který je určený na bělení, jsem pozorovala super výsledek. I když cena není úplně nízká, nejde o věc, kterou si pořizujete na pár dnů. U mě má Genius místo v koupelně jisté, protože je jednoduše geniální.
5ea82adb8438cobrazek.png

Více informací o kartáčku i dalších produktech stejné značky se dozvíte zde
5ea82aff4a07bobrazek.png

Reklama