Foto: Xiaomi

Chytré hodinky Xioami Mi Watch Lite určené pro fitness nadšence se mi nedávno dostaly do ruky, respektive na zápěstí a mou milou povinností bylo je otestovat. Nyní bych se s vámi ráda podělila o své dojmy z několikadenního testování, během kterého byly hodinky mým věrným parťákem. Nejdřív musím vyzdvihnout design, který je za mě velmi povedený. U hodinek totiž preferuju hranaté tvary nad kulatými. Mi Watch Lite mají tak akorát velký displej, na kterém je všechno dobře vidět, a zároveň na mém drobném zápěstí nepůsobí nijak mohutně. Barvy jsou příjemné – ne příliš ostré, ani mdlé. Informace na hodinkách jsou dobře čitelné i při horších světelných podmínkách nebo na přímém světle. Vzhled ciferníku si můžete změnit podle nálady. Na výběr je z několika desítek možností.

Obrovským plusem je pro mě výdrž chytrých hodinek. Každý den se snažím alespoň trochu hýbat – většinou hodinu cvičím, nebo se jdu na hodinku až dvě projít. U jiných výrobců jsem mívala trochu problém s tím, že jejich hodinky nevydržely moc dlouho nabité. Mi Watch Lite se mi vybily asi až po týdnu používání, a dokonce mohou podle výrobce vydržet nabité až devět dní.

Aktivity i tep hodinky podle mě zaznamenávají celkem přesně. Na výletě jsem si zapnula režim pěší turistiky (samozřejmostí je GPS, takže jsem se pak mohla pokochat trasou, kterou jsem ušla) a u rodičů jsem potom vyzkoušela jízdu na rotopedu. Celkem si lze na hodinkách vybrat z jedenácti aktivit. Je mezi nimi i plavání, z čehož vyplývá další super vlastnost, a sice že hodinky jsou vodotěsné.


Foto: Xiaomi

Samozřejmostí je měření tepu, takže jsem si při cvičení mohla hlídat, jestli jsem v rozmezí vhodném pro spalování tuků. Tep ale hodinky měří 24 hodin, i když zrovna necvičíte, a pokud se jim nezdá naměřená hodnota, upozorní vás na to. Hlídají tedy i váš zdravotní stav. Zajímavá pro mě byla i jejich schopnost monitorovat spánek. Zjistila jsem, že bych měla chodit dřív spát, abych byla déle v té nejkvalitnější fázi spaní.

Hodinky se propojují s telefonem a dokázaly mě upozornit, když mi třeba přišla nová zpráva. Vyzkoušela jsem i funkci baterky. Když mi na chodbě bez oken zhaslo světlo a já se potřebovala klíčem trefit do zámku.

Na testování jsem dostala černý model hodinek, což je univerzální klasika, která se hodí ke všemu. Ale mile mě překvapilo, že se hodinky vyrábějí i v dalších provedeních – Pink, Ivory, Navy Blue a Olive. Příznivá cena 1 590 Kč je potom už jen třešničkou na dortu.

Více info zde

Reklama