IMG-20190617-084157-01.jpg

Před nanesením make-upu nezapomeňte na hydratační krém a na dobře vyčištěnou pleť. Pak už můžete jít na věc. Důležité je zvolit správný odstín. Nanášet můžete pomocí prstů, houbičkou nebo štětcem. Nakonec je dobré make-up zafixovat pudrem, aby déle vydržel.
 
Mnoho z nás však už vyzkoušelo pěknou řádku make-upů a ne a ne najít ten pravý. My jsme se rozhodly, že otestujeme make-upy od několika různých značek a dáme vám vědět, který nebo které byly nejlepší.

IMG-20190615-101057-01.jpg

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude
Tento make-up od značky Lancôme je velmi lehký, avšak krásně kryje a na pleti vypadá přirozeně. Jeho krytí je střední, ale za nás tak akorát. Záleží na jednotlivci, co vše potřebuje zakrýt. Pokud máte hodně problematickou pleť, doporučujeme sáhnout po více krycím make-upu, které Lancôme  taktéž nabízí. Překvapilo nás, že make-up vydrží opravdu dlouho, zafixovaný pudrem takřka celý den. Pokud se chystáte někam ještě na večer, je dobré si ho alespoň trochu poupravit, aby byl dokonalý. I bez toho byla jeho výdrž však velmi překvapivá. Večer totiž vypadal ze všech testovaných make-upů opravdu nejlépe. Make-up obličej zmatňuje, zatahuje póry a pěkně kryje nedokonalosti, avšak nedělá hutnou vrstvu s efektem masky. Působí velmi přirozeně. Výrobce slibuje odolnost vůči vodě a potu. Plavat jsme s ním nezkoušely, avšak ve velkých vedrech obstál důstojně. Takže vřele doporučujeme jak na léto, tak na zimu. Pokud se zpotíte, není nutné se jít hned kontrolovat do zrcadla a upravovat. Make-up drží. Tento výrobek sice patří k těm dražším, avšak je opravdu kvalitní a stojí za to do něj investovat. Seženete od 970 až do 1300 Kč.

IMG-20190904-083638-01.jpg

Estée Lauder Double Wear Nude Water Fresh
Tento make-up dokonale splyne s pletí. Testovaly jsme o odstín nebo dva světlejší, než bychom měly, jelikož se pleť v létě opálila, ale i tak se s ní po chvíli pěkně sjednotil. Nikdo nepoznal, že máme na sobě světlejší make-up. Co se týče krytí, je o něco menší než u Lancôme. Pokud nemáte problematickou pleť, zřejmě vám to bude stačit. Na obličeji působí přirozeným dojmem. Plusem tohoto make-upu je vysoká ochrana proti slunci. Má SPF 30. Výrobce slibuje dlouhodobou výdrž po dobu 24 hodin. Make-up vydržel na pleti opravdu až do večera, když jsme ho během dne párkrát zafixovaly. Použily jsme pudr stejné značky, s kterým se skvěle doplňuje. Avšak v horkém letním počasí byla jeho výdrž menší. Bylo potřeba ho trochu upravit. Potu zkrátka neodolal. Vhodnější je spíše pro suchou nebo normální pleť. Pro mastné typy nedoporučujeme. Na pleti je příjemný i bez použití hydratačního krému. Sám o sobě má totiž hydratační schopnosti. Nemastí ani nevysušuje. Další výhodou je, že se neslévá do vrásek, což jistě ocení především ženy vyššího věku. Za velkou nevýhodu u tohoto make-upu považujeme balení. Je ve skleněné lahvičce se šroubovacím víčkem. Špatně se s ním tedy pracuje. Make-up z lahvičky musíte vylít na štětec nebo houbičku. Chyběla nám pumpička nebo nějaký lepší dávkovač. Jeho cena se pohybuje kolem tisícikoruny.

IMG-20190904-085145-01.jpg

Max Factor Radiant Lift
Pokud hledáte levnější variantu než je Double Wear od Estée Lauder, s vysokým SPF, můžete sáhnout pro make-upu Radiant Lift od Max Factor. Make-up je hutnější než předchozí dva a kryje něco více, než Estée Lauder. Pokud chcete dosáhnout ještě vyššího krytí, doporučujeme nanést druhou vrstvu. I přes to, že je hutnější, na pleti vypadá přirozeně. Vydrží kratší dobu než například Lancôme a není vodě a potuvzdorný, avšak i večer vypadá po malých úpravách pořád poměrně dobře. V chladnějším počasí držel o něco déle než v horkých letních dnech. Make-up vyhovuje spíše normální nebo sušší kůži. Na mastnější pleti se trochu leskne. Oproti Lancôme patří spíše k těm, o kterých přes den víte, že je na pleti máte a občas to chce trochu zapudrovat. Je to jeho hutnější texturou, což je ale daní za jeho vyšší krytí. Za nás jde o jeden z nejlepších make-upů od Max Factor, a také jeden z nejlepších v této cenové kategorii. Například na Notino.cz stojí 252 Kč.

IMG-20190904-084604-01.jpg

CLINIQUE Even Better SPF 15
Make-up se dobře nanáší a hezky se roztírá. Výdrží je srovnatelný s Radiant Liftem. Pleť nevysušuje ani, když si zapomenete nanést hydratační krém. Má střední krytí, avšak kryje velmi dobře, pokud nemáte příliš problematickou pleť a nepotřebujete zakrýt větší nedokonalosti a pupínky. Také pleť poměrně pěkně vyhladí. Je velmi lehký a příjemný. Nedělá efekt masky, takže hezky splyne s pokožkou a tónem vaší pleti. Na obličeji se trochu leskle, avšak stačí zapudrovat a je vše v pořádku. Záleží, co preferujete. Even Better je k dispozici ve velkém množství odstínů, takže si vybere snad opravdu každý. My jsme testovaly odstín Ivory. Výrobce také slibuje, že bude vaše pleť po použití prozářená a sjednocená i bez make-upu a výrazně se redukují pigmentové skvrny. Výsledky by měly být viditelné za 4 až 6 týdnů. My jsme make-up testovaly více jak měsíc v kuse. Tento efekt jsme ale nezaznamenaly. Make-up seženete v cenové, rozmezí od 500 do 1000 Kč. Cena sice není nejnižší, avšak Even Better má překvapivě velkou výdrž. Balení s obsahem 30 ml nám při každodenním používání vydrželo půl roku.

IMG-20190904-084151-01.jpg

Chanel Le Teint Ultra SPF15
Člověk by si myslel, že značka jako Chanel bude mít opravdu dobrý make-up. Ze všech zde uvedených je nejdražší. Jeho cena se pohybuje mezi 1100 až 1500 Kč. Očekávaly bychom tedy něco opravdu extra. Místo toho pro nás byl tento make-up největším zklamáním. Ačkoliv opravdu hodně kryje, je poměrně dost lepivý. Hodně rychle zasychá a špatně se s ním pracuje jak pomocí štětce, tak houbičky. Po chvíli se začne drolit, pokud s ním ještě chcete dál pracovat (například nanést rozjasňovač, pudr, tvářenku...). Jakmile se jednou dotkne pleti, nejde už pořádně rozetřít

chanel.jpg

Nejlépe se nám při nanášení osvědčily prsty. Na nanesení tuhého rozjasňovače nebo kontur je naprosto nepoužitelný. Jakmile na něj něco v tuhé formě použijete, setřete si část make-upu, nebo lépe řečeno sedrolíte. Asi nejhorší je tento make-up během velkého tepla. Na obličeji totiž jakoby „tvarohovatěl“. Udělaly se hrudky a make-up se srazil. Vypadalo to opravdu příšerně a šlo to hodně vidět. Především kolem úst a pod nosem. Make-up poměrně hezky voní. Ovšem alergikům nebo některým lidem, co nemají v oblibě parfémovanou kosmetiku, může vadit.

IMG-20190904-083845-01.jpg

Make-up Catrice HD Liquid Coverage
Tento make-up od Catrice si mnoho žen velmi chválí, přestože je nejlevnější ze všech testovaných! Stojí kolem 200 Kč, což je více než příznivá cena. Nanáší se pomocí kapátka. Hezky splyne s pletí, ale patří spíše k těm make-upům, které na obličeji vytváří jakousi masku. To je tím, že je opravdu hodně krycí. Vydrží celý večer, případně i dlouho přes den, avšak je třeba ho trochu občas poupravit. Opravdu hodně kryje, avšak trochu zalézá do vrásek. Také jsme po jeho delším používání zaznamenaly pupínky. Nedoporučujeme tedy na každodenní použití, ale spíše příležitostně, třeba na večírek či jinou akci. Je možné, že si za vysoké krytí a výdrž trochu vybírá daň. Pleť pak zřejmě méně dýchá. Vyzkoušely jsem odstín 020 Rose Beige. Ačkoliv vypadá dost světlý, po chvíli na obličeji trochu ztmavl a přizpůsobil se.

IMG-20190617-080144-01.jpg

NYX Professional Makeup Total Control Drop Foundation
Jeho konzistence je zatím asi nejřidší, se kterou jsme se kdy dostaly do styku. To nás nejdřív  trochu vyděsilo, ale teď už víme, že zcela zbytečně. I přes to, že je opravdu lehký, kryje středně. Velmi pěkně sjednocuje pleť. Aplikátorem, který je ve stylu pipety, stačí na každou část obličeje aplikovat jednu kapku a ty rozetřít prsty. Odstín, který jsme testovaly, byl na všechny v redakci dost světlý, ale při použití bronzeru na tváře, byl výsledný efekt  skvělý! Make-up jsme zkusily zkombinovat ještě s make-upem jiné značky, který jsem měly pro změnu v tmavším odstínu. Společně fungovaly také báječně! Dále oceňujeme, že make-up nevysušuje pleť a nezalézá do vrásek. Pleť hezky zmatňuje, takže pokud nerady používáte pudr, je to dobrá volba. Make-up seženete v cenové relaci od 300 do 400 Kč.

makeupy.jpg

Reklama