V době, kdy se mi narodily mé dcery, nebyla přítomnost otce u jejich narození přípustná.

Celý ten jedinečný okamžik - tak důležitý a nezapomenutelný - probíhal zcela odosobněně v nemocnici...

Když mě v noci probudily porodní bolesti, odjeli jsme do nemocnice, já jsem vyfasovala tu ohavnou nemocniční noční košili, ze které mi vylézalo pozadí a manželovi byl naložen náklad v podobě všech mých svršků a spodků. Později mi přiznal, že chvíle, kdy odjížděl, zanechávajíc mne a naše ještě nenarozené dítě svému osudu a k tomu vláčejíc všechno mé oblečení, pro něj byla snad to nejstrašnější, co kdy v životě zažil.

A tak zatímco já jsem se na hekárně postupně obracela na ruby, on nervózně přecházel po bytě a ovládala ho naprostá bezmoc.

Vzpomínám si, jak jsem tehdy strašně chtěla být s ním. Tolik jsem toužila, aby mne držel za ruku a poskytoval mi duševní podporu. Místo toho jsem poslouchala příkazy, zákazy a bolestné sténání  a křik ostatních rodiček.

Korunu tomu všemu pak při narození druhé dcery nasadila službu konající sestřička, která ráno manželovi do telefonu sdělila, že se stal šťastným otcem syna! Chudák! Celý den se radoval, slavil a všem příbuzným a známým oznamoval příchod následníka..aby po dvanácti hodinách, kdy jsem se konečně dopotácela k jedinému telefonnímu automatu zjistil, že se stal otcem druhé dcerušky.

Kdyby mohl být přítomen u narození našeho dítěte, měl by jasno hned.

A tak jsem se rozhodla vyhlásit dnešní téma - Otec u porodu. Protože jsem to nezažila. A nevím, jestli je to vůbec dobře, jestli tam ten chlap vůbec k něčemu je.... Podělte se se svými zážitky s přítomností tatínka na porodním sále. Jaké to bylo? Byla jste ráda, že tam je, nebo vám šel třeba na nervy? Máte pocit, že když byl přímo u toho, je jeho vztah k dítěti a k vám silnější a hlubší? Že si vás třeba více váží? Anebo naopak - po tom, co viděl, třeba na nějakou dobu ochladl....?

Náš e-mail redakce@zena-in.cz je tu opět jen a jen pro vás.

Krásné pondělí všem přeje dnešní editorka