Co se léta a třešní týče, povím vám jeden příběh. Bylo léto a můj otec se vydal poséct trávu na seno. Sekl, sekl, až mu vyschlo v krku. Šel pod starou, rozpraskanou třešni dát si pivečko. Pověsil kosu na jednu z mohutných větví, sedl si do trávy a vychutnával si lahodný mok, když na něj začal štěkat a dorážet cizí pes. Táta vyskočil, rozlil si pivko (což ho opravdu naštvalo) a chopil se prvního lepšího klacku coby obrany před neznámým útočníkem. Nechtěl sice psovi ublížit, ten to ale zjevně nevěděl, a tak dorážel víc a víc. Náhle ze stromu seskočila jakási slečna a začala tátovi dost vulgárně nadávat.
Toho už jsme si všimly i my s mamkou na zahradě a ostatní sousedi. Výroky té slečny nebudu raději vypisovat, některé ani neznám :-) Vzala psa a odkráčela kamsi pryč. Mezitím stále vykřikovala slovíčka, která vzbuzovala po dědině pozornost. Táta se nezmohl na odpor, neboť ani nechápal, co se stalo. Mezi těmi tátovými tituly bylo totiž i něco jako „Nesahej na mě, ty starej ****" Vedro, vylité pivo, rozzuřený pes a podivná slečna... to mu zkazilo celý zbytek neděle. Nic moc se pak nedělo, až kolem 23 hod. večerní se nám někdo (a to doslova) opřel o zvonek. Ten nepřestával zvonit. Mysleli jsme, že se něco stalo, a šli otevřít. A hle... byla to ona dívčina s maminkou a s tvrzením, že se ji otec pokusil znásilnit.

Tehdy jsme zjistili, po kom ta slečna je. Kadence slov byla naprosto totožná. A vlastně i výrazy. Paní nechtěla odejít (ani nevím, co to vlastně chtěla, snad se jen vynadávat). Naši verzi označila za výmysl (tedy ona to řekla jinak), proto ji matka také poslala do patřičných míst, načež paní začala vyhrožovat policií a soudem. Nakonec jsme ale policii zavolali my. Tam tvrdila, že má její dcera pohmožděniny po celém těle, pak že jen na zadku... U lékaře nebyla ani jedna a z maminky vypadlo, že se to mělo odehrát okolo 20 hodiny, tedy hned po tom měla jít dcera domů (vše se odehrálo tak v 17 hodin). Ve finále dokonce upustila i od verze, že ji chtěl otec znásilnit - měl ji prý jen napadnout. Policisté vše sepsali, ačkoli těch verzí, jak to mělo vše probíhat, nakonec padlo ze strany maminky dívčiny mnoho.

Po nějaké době byl otec předvolán k soudu. Myslím, že by ho snad žádný soudce neodsoudil. Na otázku, proč měl klacek, odpověděl, že na psa, který na něj dorážel. Ale holčina tvrdila, že měla psa na vodítku. Proto se zeptal i jí, zda ho skutečně měla.
No ano, měla jsem ho."
Vždyť jste byla na stromě, to bylo to vodítko tak dlouhé?"
Ne, já ho měla v kapse."
Inu, suďte sami inteligenci dívky. I soudce přestala ta komedie bavit. Ukončil proces s tím, že je otec nevinen, a soudní výlohy zaplatí tato dívčina. Té se to nelíbilo, jak jinak.
Ale já jsem studentka, na to nemám, to přece nemusím platit, ne?"
To už bylo fakt dost! Proto taky podle hesla, že nejhorší je srážka s blbcem, se otec rozhodl, že nepodá žalobu za křivé obvinění. Nic by z toho neměl. Ani slečna by se nijak nepoučila.

Třešni jsme sice porazili, ale i tak tam dloooouho chodily sousedky, jestli prý by je taky nechtěl otec sexuálně napadnout. :-)

Lenka


Díky za pěknou letní story, která se sice třešně dotýká skutečně jen velmi zlehka, zato ale potěší vítězstvím spravedlnosti. Jen nějak nechápu, co ty ženské vlastně chtěly? Čeho chtěly dosáhnout? Možná si myslely, že se váš otec lekne slov policie" a soud" a strčí jim nějaké peníze, aby nebyla ostuda. Jenže padla kosa na kámen. :-)