shutterstock-1980499907.jpg
Foto: Shutterstock

Autor a designér Adam Perry prozradil vlastní osvědčený trik, jak vždycky rozesměje svého syna a má tak pokaždé perfektní přirozené snímky. Výsledky mluví za vše! Takže příště, až budete chtít své dítě dobře vyfotit, zkuste jeho trik a zakřičte „hovínko“, než zmáčknete spoušť.

Perry zveřejnil důkazy povedených fotek na Twitteru, kde dal vedle sebe fotografie svého pětiletého syna a ukazuje na nich účinek tohoto záchodového humoru. „Moje žena a já jsme před několika lety zjistili, že když vykřikneme něco vtipného a mírně nevhodného a jsme připraveni u toho mačkat spoušť, vznikne z toho vždycky nějaký dobrý záběr,“ vysvětluje.

Na druhou stranu ale přiznává, že tento trik přestal mít vliv na jeho staršího syna, kterému už „hovínko“ nepřipadá tak zábavné. Od té doby, co tweetoval svůj tip, se mu však ozvala řada lidí, kteří ho vyzkoušeli a potvrzují, že opravdu funguje! Mnozí se dokonce pyšnili vlastními vtipnými nevhodnými slovy, která k rozesmávání svých dětí na fotkách používají.

Psycholog Sam Gosling na Twitteru následně vysvětlil, proč tento trik funguje. „Úsměv na požádání a přirozený úsměv se odehrávají prostřednictvím různých nervových drah v mozku. U některých lidí je jedna z těchto drah narušena,“ píše a dodává, že je běžné, že když někomu řekneme, aby se zasmál, nemůže. „U některých lidí to naopak funguje – dokážou se na požádání usmát, ale ne přirozeně.“ Proto mají lidí nebo děti na fotkách často křečovitý nucený úsměv.

Zdroje: Twitter/Adam Perry, Twitter/Sam Gosling