„Táta byl pro mě vždycky vzor. Měli s mámou harmonické manželství, byl úspěšný v práci a vždy s námi trávil maximum času. V poslední době se ale chová tak, že o jeho osobnosti dokonalého muže začínám mít vážné pochybnosti,“ začíná vyprávění mladý muž.

man.jpg
Foto: Shutterstock

Martin po půlroční známosti představil rodičům svoji přítelkyni Danu. Byla to rozhodně první dívka, u které měl ten pocit, že by mohla být ta pravá, proto měl velkou radost, když zjistil, že i rodičům se líbí. „Obdivovali nejen její milou povahu a vzdělanost, ale také charisma a krásu, kterou okouzlila i mě. Bylo mi jasné, že u našich budeme mít vždy dveře otevřené. Nemám rád ty řeči, že na tchyni a tchánovi nezáleží. Když si chceš někoho vzít, je nutné ho přijmout i s rodinou. Ta k němu přece patří,“ říká.

Prvního zádrhele si ovšem Martin všiml hned následující návštěvy. Jeho otec si otevřel lahev vína, což doma úplně běžně nedělal. Ale po pár skleničkách se v něm probudil bavič a vyprávěl nám jeden vtip za druhým. „Takového jsme ho doma rozhodně neznali, byl vždycky spíš seriózní autorita. Ani tak by mi nevadilo že popíjel, jsme přece dospělí lidé, ani to, že se trochu předváděl a chtěl se ukázat jako zábavný společník, překážel mi fakt, že hlavním terčem jeho vtipů jsem byl právě já. Ovšem nejednalo se o žádné nevinné žerty, kterým bych se sám mohl zasmát. Například vytáhl moje staré fotografie z dětství, na kterých jsem ve vaně nahatý a začal vykládat, že sama Dana jistě může posoudit, jak jsem se v intimních partiích příliš nezměnil. To se mě velice dotklo. Alkohol tu určitě sehrál svoji roli, ale existuje jistá hranice intimity, za kterou by asi rodiče chodit neměli,“ míní Martin.

Čtěte také: Tchán přede mnou chodí nahý a má divné řeči. Bojím se to někomu říct

U vtipů ale nezůstalo. Při dalších setkáních se do svého syna před přítelkyní trefoval čím dál více. Označoval ho za nemehlo, poukazoval na jeho nedostatky a neustále Danu varoval, aby si dala pozor, než ho doma k něčemu pustí. Dal k dobru několik dost přibarvených historek mojí pracovní neschopnosti. Většina těch událostí se ovšem podle Martina odehrála během dětství, navíc je otec zveličil tak, aby z nich jeho syn vyšel jako pitomec.

Dokonce si vzal na paškál i jeho práci v sociální oblasti, která podle jeho mínění nenese velké jmění. Doslova použil formulaci, že muž, který nezajistí finančně svoji ženu není ani muž. „Nerozumím tomu, co se mu stalo. Vždycky mě podporoval v touze pomáhat potřebným a teď se před Danou začal chovat, jako kdyby peníze na luxusní dovolenou byly úplně všechno. Dokonce si toho už všimla i máma a několikrát ho usměrnila, aby se nepředváděl. Nebylo to ale k ničemu. Natřásá se jako tetřev a Dana se tomu akorát směje. Bojím se, že ji chce navzdory svým dlouholetým zásadám získat pro sebe a bojím se, že Daně ve skutečnosti opravdu nemám co nabídnout. V poslední době se kvůli tomu často hádáme. Když jsem tátu poprosil, aby toho nechal, odpověděl, že se chovám moc přecitlivěle. Spíš si začínám říkat, jestli Dana je skutečně ta pravá, když je ochotná přistoupit na otcovy rádoby vtipné hry, které ve výsledku akorát dělají dusno v celé naší rodině. Možná jsem ale jen paranoidní. “ uzavírá Martin.

Čtěte také:

Zdroj: respondent redakce Martin J.

Reklama