Walt Disney se narodil 5. prosince 1901 a zemřel 15. prosince 1966 na rakovinu plic. I desítky let po jeho smrti vydělává společnost The Walt Disney Company velké peníze. Roční obrat činí asi 35 miliard dolarů.

5de7977b3e64aimage.png

Čtyři zajímavosti z dílny Walta Disneyho

  • Postavička myšáka Mickeyho, tedy Mickey Mouse, byla vytvořená v roce 1928. Původně se postavička měla jmenovat Mortimer. Disney ji do roku 1946 dokonce sám daboval. V roce 1978, kdy se oslavilo padesát let Mickeyho existence, získal myšák svou vlastní hvězdu na chodníku slávy.
  • Prvním animovaným večerním filmem se stala Sněhurka a sedm trpaslíků. Premiéra proběhla v roce 1937 a film sklidil ohromný úspěch, přestože mu ze začátku nikdo moc nevěřil. Sněhurka dostala dokonce Oscara.
  • Posledním filmem, na který Walt Disney před smrtí dohlížel, byla Kniha džunglí.
  • Z Disneyho dílny pochází více než padesát animovaných filmů. Z těch novějších jsou to například oba díly Ledového království, pohádka Na Vlásku, Zootropolis, Raubíř Ralf nebo Medvídek Pú. Mezi starší kousky se řadí Popelka, Alenka v říši divů, Pinocchio, 101 dalmatinů, Lady a Tramp nebo Kráska a zvíře.

Foto: Profimedia

Který animovaný film z Disneyho studia máte nejradši vy nebo vaše děti?

Reklama