nepečený tvarohový dort

Nepečené dezerty s ovocem jsou v krásných teplých dnech oblíbené. Jestli použijete jako základ tvaroh, mascarpone, kysanou smetanu, šlehačku či pudink, záleží na vás. Chuť bude pokaždé jiná, vždy však osvěžující a příjemně lehce sladká.

Výhodou těchto nepečených dezertů je právě jejich pestrost. Využijete sezonní ovoce, přesně to, které máte doma rádi. Víte, jak úžasný bude tenhle dort pouze z jahod? Nebo plný borůvek? V zimě se bude hodit mražené ovoce nebo třeba kompotované meruňky či broskve.

Na ztužení lehkého krému použijte želatinu. Je jedno, jestli plátkovou, nebo práškovou. Sáhněte po té, kterou jste zvyklí používat. Já je střídám. Vždycky jsem měla raději plátkovou. Ta se předem namočí, asi na pět minut, v tekutině. Namáčím asi ve 100 ml smetany.

Za krátkou dobu želatina nabobtná a potom ji začnu zahřívat. Ale pozor! Pouze na velice slabou teplotu, nesmí se vařit, protože potom by neztuhla. Kdo má z tohoto postupu strach a nechce želatinu poškodit, tak může plátky namočit do vody. Po nabobtnání je vymačká v ruce a přidá do horké trochy smetany. Míchat musíte tak dlouho, dokud se želatina úplně nerozpustí.

Nabobtnané želatinové plátky se můžou rozpustit také v mikrovlnce nebo v misce nad vodní lázní. Tyto postupy jsem však nezkoušela, protože ty mé se mi osvědčily.

V poslední době používám želatinu práškovou, a to konkrétně „Jedlá želatina Castello“ z Lidlu. Zkusila jsem ji jednou z nouze a práce s ní je snazší než s plátkovou a já jsem líná. :-) Ohřeji pouze trochu smetany a do ní vysypu požadované množství prášku. Míchám, dokud se nerozpustí. Nechám trochu vychladnout a za stálého šlehání přilévám do krému.

Jistější a spolehlivější je přidávat rozpuštěnou želatinu do krému tak, že dáte asi čtyři lžíce krému do hrnce se želatinou a promícháte. Tuto směs potom po částech přidáváte a zašleháváte do krému.

nepečený tvarohový dort

Jaké množství?
6 plátků želatiny se na obalu doporučuje pro 500 ml tekutiny. Já většinou dělám tvarohové nebo mascarpone krémové dorty, které nechci mít úplně gumové. Používám tak 6 plátků na 1 kg tvarohu, který vyšlehávám asi s 350 ml smetany.

Množství tedy záleží na tom, jak moc chcete mít směs tuhou, jestli necháváte ztuhnout jen tekutinu, nebo něco jako je tvaroh či mascarpone.

A teď už slíbený recept... Krásný dezert na fotkách jsem nepřipravovala já, ale moje sestra. A byl opravdu skvělý! Uvedené suroviny jsou na formu o průměru cca 24–26 cm. Použijte rozevírací formu, ze které se vám dort bude výborně vyndávat.

Nepečený smetanový dort s ovocem

  • 3 x 250 ml smetany ke šlehání
  • 3 x 250 ml kysané smetany
  • 12 plátků želatiny
  • ovoce podle chuti
  • cukr podle chuti
  • piškoty na dno formy

Postup

Želatinu připravte podle návodu výše. Nechejte ji nabobtnat, po pěti minutách lehce zahřejte a rozpusťte ve 100 ml smetany. Nesmí v ní být nerozpuštěné kousky!

Zbylou smetanu vyšlehejte na šlehačku. Ochuťte cukrem. Není potřeba dávat cukru hodně, protože dezert je lepší, když je mírně kyselkavý a nepřeslazený. Do smetany s rozpuštěnou želatinou přidejte asi čtyři lžíce kysané smetany. Důkladně promíchejte a po částech zašlehávejte do šlehačkové směsi, střídavě s kysanou smetanou. Pracujte opatrně, aby šlehačka zůstala co nejvíce nadýchaná.

Dno rozevírací dortové formy vyložte kolečkem pečicího papíru a vyskládejte kulatými dětskými piškoty. Tato varianta je extrémně rychlá a opravdu chutná. Kdo chce, může si upéct jednoduchý piškotový nebo jiný oblíbený, nízký korpus.

nepečený smetanový dort

Další postup je poměrně volitelný. Nyní můžete střídat vrstvy - smetanová, ovoce, piškoty a mít dort barevný a pestrý. Kdo si upeče korpus, může ho pomazat chutným džemem. Nebo můžete dát jen piškoty, ovoce a velkou vrstvu smetanového krému. Milovníci kakaa a čokolády můžou polovinu krému dochutit a obarvit kakaem.

Možností je řada. Jasné ale je, že tyto nepečené dorty budou hitem nadcházejícího léta.

Dobrou chuť přeje Elly a Jules.

Čtěte také

Reklama