Tento dezert je skvělý svojí lehkosti a variabilitou. Ovoce, které do něj dáte může být ovlivněno ročním obdobím. V této době v okolí Penzionu Běla dozrávají ostružiny, a tak je můžete ochutnat v tomto dezertu.

ostružinový dort

Proč v okolí Penzionu Běla? Protože právě tady jsem tento skvělý dort ochutnala. Když jsme byli na dovolené v Jeseníkách, tak nás sem pozvaly skvělé majitelky, které penzion provozují a také vaří srdcem. Jde to poznat z každého kousku penzionu a z každého jídla, které tady ochutnáte.

Penzion BělaProtože dezerty, které jsme si daly k výborné kávě neměly chybu. Do toho dnešního, ostružinového, se zamilovaly obě moje děti, tak jsem poprosila Michaelu Minářovou, královnu zdejší kuchyně, o recept.

Michaela používá základní recept na různé druhy ovoce. A i další suroviny si pečlivě vybírá: „Kromě jesenických ostružin při výrobě používám i regionální produkty z farem v Bělé pod Pradědem (mléko, med).“

Povrch dezertu

  • 500 ml vody
  • cca 200 g ostružin
  • cukrárenské želé extra silné

Ostružiny opláchneme, a dáme vařit do měkka. Pak vezmeme sítko a přecedíme. Šťávu zahřejeme a přidáme do ni želé a necháme chladnout.

Krém

  • 2 bílé plnotučné jogurty (cca 800 g)
  • 10 plátků želatiny
  • 200 ml mléka
  • 4 lžíce medu (možno i cukr moučka) - dáváme dle toho, jak moc si dezert přejeme sladký
  • ovoce dle ročního období

Želatinu necháme nabobtnat (cca 10 min.) A mezitím si připravime jogurty do mísy. Mléko zlehka zahřejeme a necháme v něm rozpustit med, pak do něj přidáme želatinu zamícháme a necháme lehce vychladnout a pak smícháme s jogurty a nalijeme do formy, pak do něj poskládáme ovoce a necháme v lednici ztuhnout . Až je jogurtovo ovocná směs ztuhlá opatrně na ni nalijeme připravený ovocný povrch.

ostružinový dort

Je potřeba si rozmyslet, zda budeme dezert dělat na dvakrát tj. že směs necháme ztuhnout přes noc a nebo, že dezertu dáme na ztuhnutí cca 4 - 5 hodin. Podle toho připravujeme povrch.

Dobrou chuť přeje Míša z Penzionu Běla.

Reklama