Limonády k létu neodmyslitelně patří, ale aby člověk zůstal ve formě, měl by konzumaci sladkých limonád prokládat nápoji, ve kterých je podstatně méně cukrů. Ty se v obchodech a restauracích hledají jen těžko, proto je mnohem snazší si tyto zdravější varianty připravovat doma. Ať už jde o limonády, nanuky nebo třeba tolik oblíbené ledové čaje,“ míní ředitelka kvality Jana Wolfová z tradiční české firmy Leros, společnosti, která se už 65 let zabývá výrobou čajů z naší přírody.
5cdeaa2c5debcobrazek.png
Oblíbeným receptem Jany Wolfové je například ledový černý čaj. Je geniálně jednoduchý: horký čaj připravíte podle návodu na krabičce, pak už jej stačí osladit kapkou medu a vložit na pár hodin do chladničky. Pokud nemáte tolik času, jednoduše jej necháte chvíli odstát při pokojové teplotě a pak jej rovnou nalijete do skleničky na větší množství ledových kostek. „Čaj je skvělý jenom tak, případně jej můžete ovonět bylinkami ze zahrádky nebo čerstvým nakrájeným ovocem. Ráda recept obměňuji podle toho, co je zrovna na zahrádce nebo v ledničce k mání – jahody, máta, angrešt nebo levandule,“ vyjmenovává ingredience Jana Wolfová. A právě Leros v první polovině tohoto roku představí novou řadu čajů, v níž bude i pravý černý čaj, který je na přípravu domácího ice tea nejvhodnější.

Osvěžení z přírody

Limonády pak Jana Wolfová zásadně připravuje ze sirupů, které neobsahují konzervanty. „U nás v Lerosu vyrábíme sirupy a šťávy tradiční metodou, kterou znaly už naše babičky. Díky tomu z ovoce dostáváme zaručeně to nejlepší, co obsahuje, a není zapotřebí ho doplňovat ani žádnými konzervanty. Jen čistá příroda – a nic víc,“ vysvětluje odbornice na byliny.
5cdeaa5110cbaobrazek.png
K dostání jsou bio šťávy z ovoce, které pochází z certifikovaných ekologicky pěstovaných plodin. Vyrábí se také funkční šťávy, kde ovoce doplňují bylinky, jež umí blahodárné účinky podpořit. Možné je zakoupit i dětské verze šťáv vhodné pro nejmenší a sirupy, které oplývají přirozenou ovocnou chutí bez jakýchkoli chemických zásahů. Šťávy od Lerosu nejsou nijak doslazované, najdete v nich jen přírodu a poctivou práci.

Pro přípravu domácí limonády pak stačí jen kapka sirupu či šťávy, které naředíte čistou vodou. Z limonád se díky speciálním tvořítkům dají v mrazničce za pár hodin vykouzlit také skvělé nanuky. „Díky nim si můžete zajistit nejen chutný, ale zároveň zdravý pitný režim, který v létě dokonale osvěží děti i dospělé,“ uzavírá téma Wolfová.

Více informací naleznete zde.

Reklama