jahodová zmrzlina

Když jsem si domů donesla mašinu na zmrzlinu, netušila jsem, jak moc propadneme domácí zmrzlině.

Tu vyrobíte smícháním surovin a zchlazením. Když si připravené suroviny smícháte ručně nebo v mixéru a připravenou směs dáte zmrazit v misce do mrazáku, vždycky ve zmrzlině budete mít křupavé ledové krystalky. Tomu zabráníte jedině soustavným promícháváním při mrazení zmrzliny. I když misku se zmrzlinou každou chvilku z mrazáku vyndáte a prošleháte, stejně to není ono.

Když si však koupíte zmrzlinovač, ten směs zároveň chladí a míchá. Zmrzlina je tak jemná a hladká. Vysoce návyková!!!

Pro domácí výrobu můžete zakoupit dva druhy zmrzlinovačů. Levnější variantou je přístroj s nádobou, která se musí namrazit v mrazáku. Doba namražování je asi 12 až 24 hodin a nádoba na zmrzlinu má objem okolo jednoho litru. Můžete tak vyrobit pouze jeden druh zmrzliny a na další si musíte počkat, až se nádoba zase namrazí. Cena těchto přístrojů se pohybuje zhruba od 700 Kč. Vyplatí se ale investovat a koupit přístroj trošičku dražší, okolo 1500 Kč. Mají větší nádoby a lepší namražení.

Do této kategorie patří i zmrzlinovač, který jsem vyzkoušela osobně a který je jako příslušenství k robotům Cooking Chef. Nádobu dáte namrazit do mrazáku a pak jen vymícháte zmrzlinu. Překvapilo mě, že v tomto zmrzlinovači byla zmrzlina hotová dříve než v přístroji s kompresorem. Už za půl hodiny byla hotová skvělá a osvěžující jogurtová zmrzlina.

Jogurtová zmrzlina

500 ml smetany 35%
500 ml bílého smetanového jogurtu
100 ml plnotučného mléka
cukr podle chuti

Smetanu zavaříme na 70 °C. Do teplé smetany přimícháme jogurt, mléko a cukr podle chuti. Směs důkladně promícháme, necháme vychladnout a potom ještě uložíme do lednice.

Vychlazenou směs nalijeme do zmrzlinovače a mícháme, dokud není hotová - má konzistenci zmrzliny.

Podobné chuti jsem dostáhla i když jsem použila místo jogurtu kysanou smetanu. Taky výborné! Moc chutné je také část smetany a jogurtu nahradit ovocným pyré a vytvořit si tak zmrzlinu libovolné chuti.

amaretti zmrzlina

Skvělé na prvním druhu zmrzlinovačů je to, že vám nezaberou větší část pracovní plochy v kuchyni. Nevýhodou je, že musíte čekat, až se namrazí nádoba. A to je celkem problém, protože, jak už jsem napsala, domácí zmrzlina je velice návyková. Zkusíte jeden druh a nutí vás to zkoušet další. Navíc, když si propočítáte náklady na dokonalou zmrzlinu z kvalitních surovin, nebudete chtít dávat peníze za směsi náhražek, které si říkají zmrzlina, z obchodu.

Kdo chce do zmrzlinovače investovat více peněz a nemá problém s prostorem v kuchyni, může si koupit zmrzlinový stroj s kompresorem. Jeho cena se pohybuje od 4000 Kč výše, podle výrobce. Zmrzlina je v nich hotová za půlhodiny až hodinu, podle druhu zmrzliny a množství směsi. Hotovou zmrzlinu jen vyklopíte do misky, dáte lehce domrazit do mrazáku a můžete míchat další.

Můj nový zmrzlinovač procházel o víkendu zátěžovým testem a vyrobil šest litrů zmrzliny, která pokaždé zmizela rychlostí blesku. Bohyně kuchyně měly víkendový sraz, a ten se prostě neobejde bez dobrého jídla. A když je horko a nový přístroj láká k vyzkoušení, tak se neobejde ani bez zmrzliny. Mezi dospělými vyhrála zmrzlina s třešněmi, mascarpone a čokoládou. Dětem chutnala smetanová se sušenkami Oreo.

Všechny zmrzliny byly hladké, jemné, voňavé, chutné, bez stabilizátorů, éček a jiných, u průmyslových zmrzlin nezbytných, přísad. Prostě jen poctivé a osvěžující zmrzliny.

Sušenkové zmrzliny

400 ml smetany ke šlehání
400 ml kysané krémové smetany
cukr podle chuti
sušenky Amaretti nebo Oreo

Základ na sušenkové zmrzliny byl pokaždé stejný - kysaná smetana a smetana ke šlehání, lehce ochucené cukrem. V prvním případě nasekané Oreo sušenky a v druhém mandlové sušenky Amaretti - jestli domácí nebo kupované, to už je na vás.

Všechny suroviny dáme do zmrzlinovače, necháme je nejprve promíchat bez chlazení a potom zapneme míchání s chlazením. Při použití zmrzlinovače s namrazovací nádobou promícháme suroviny v misce a až po promíchání nalijeme do namrazeného zmrzlinovače.

Nakonec je skvělé naservírovanou zmrzlinu ještě posypat rozdrcenými sušenkami.

Příjemné letní osvěžení vám přeje elly.

Reklama