Úspěšní zajištění muži se obvykle monogamií nevážou. A u špičkových politiků to zřejmě platí obzvlášť. Není rok, aby média nepřinesla bombastickou zprávu, že ten či onen poslanec, senátor či ministr zapomíná, že se před volbami chvástal jako stoprocentně spolehlivý manžel, po uzavření volebních místností však jeho slova jako by ztratila na významu.

 

Odhalí-li se nevěra politika, je to příliš vidět. Konzumenti nejen bulvárních médií hltají pak každou novou informaci o mileneckém páru. Přistižený je chtě-nechtě tlačen se k odhalení nějak postavit – vztah ukončit, nebo formalizovat. Podívejme se, jak se s tím vypořádali naši nevěrníci.

 

Václav Klaus (ODS, 66)
Milenky seslané ze samotných nebes

Český prezident proslul minimálně dvěma mileneckými vztahy s letuškami. První se jmenuje Klára Lohniská (28). Že se s prezidentem schází, prasklo v srpnu 2002 poté, co jejich fotografie přinesl bulvární deník Blesk.

 

Klára práci letušky brala jen jako brigádu, vystudovala ekonomii. První rande s prezidentem měla v Londýně. Poté si ale Klaus údajně Kláru vyžádal na všechny další lety.

 

Sám Klaus to nikdy nepotvrdil, ani nevyvracel. Jeho žena Livie (64) se také nevyjadřovala. Později jen prohlásila: „Příjemná věc to není, protože to je o důvěře, a když se otřese, není to dobré, ale už je to za námi.“ Dnes je Lohniská manželkou prominentního britského vojenského pilota (22).

A druhá Klausova osudová  letuška? Petra Bednářová (28). Objevil je opět bulvár. Paprazi deníku Aha! je načapali v poslední únorový den, jak spolu opouští v noci pražský golfový klub Erpet.

 

Předtím Petra s prezidentem létala čtyři roky ve vojenských speciálech. Vzájemné sympatie pak se proměnily v milenecké schůzky v pražských hotelech. Než je odhalili fotografové.

 

Ačkoliv se o tom spekulovalo, o svoji práci nepřišla, údajně dál létá s ústavními činiteli. Jen není nasazována na lety s prezidentem.

 

Nezodpovězené otázky zůstaly nad jejím bytem v Praze Troji. Ten si měla koupit v roce 2004 za 1 530 000 korun. Její plat však tehdy činil zhruba 45 tisíc korun měsíčně, našetřit na něj tedy nemohla. Jedna z verzí hovoří o tom, že jí ho pořídil sám prezident Václav Klaus.

 

Mirek Topolánek (ODS, 52)

Má manželku. S milenku žije a vychovává dítě


Jedna z mediálně nejpropíranějších nevěr praskla nešťastnou náhodou v červnu 2006. Fotoreportéři deníku Šíp nadšeně předhodili veřejnosti snímek ze soukromí premiéra. Měl na něm večeřet s manželkou. Ejhle! Ta žena na nekvalitním snímku z luxusní restaurace na Starém městě nebyla Pavla Topolánková (53), ale půvabná místopředsedkyně Sněmovny Lucie Talmanová (ODS, 40). Sama manželka média informovala, že v té chvíli byla doma se synem.

Premiér se dlouho vykrucoval, po půl roce vyšel s pravdou ven. Konzervativní politik, který se v červnových volbách roku 2006 tak okatě prezentoval, jaký je rodinný typ, a že mu voliči stejně jako žena mohou věřit, se po půl roce přiznal.

Žena mu dlouho dávala šanci k návratu. On se však nakonec rozhodl ke své milence odstěhovat. V červenci 2007 se jim narodil syn Nicolas. A s nimi dosud nerozvedený premiér žije. Talmanová se snaží skloubit vysokou politickou funkci a roli maminky. A jako žena konzervativních životních názorů, mezi něž patří klasická rodina, trpělivě čeká, zda se někdy stane paní Topolánkovou.

Jiří Paroubek (ČSSD, 56)

Milenku rychle proměnil v manželku


I tentokrát se hlídacím psem soukromí politiků stal bulvár. Loni v létě přinesl Blesk fotku šéfa ČSSD s neznámou křehkou blondýnkou na letišti v Bruselu. Podle oficiální verze měl být na jednání lídrů socialistických stran sám. Po pár dnech mu nezbylo než přiznat milostný vztah s tlumočnicí Petrou Kováčovou (34), a odstěhoval se k ní od manželky.

 

Zuzana Paroubková (50) přijala nevěru s relativním klidem a snažila se situaci nerozmazávat. V září 2007 se pak s ní šéf ČSSD rozvedl a hned dva měsíce nato – 17. 11. 2007 – příjmení Paroubková přijala po svatbě v Mariánských Lázních Petra.

 

Manžele Paroubkovy postihla před několika dny těžká rána. Petra samovolně potratila. "Bohužel jsme přišli o radostnou rodinnou událost, na kterou jsme se oba velmi těšili. Jsme z toho smutní, ale víme, že život půjde dál. Vzhledem k tomu, že svou ženu velmi miluji, budu se snažit jí poskytnout maximální psychickou podporu, aby měla možnost si odpočinout a nabrat nové síly," sdělil pro Ženu-in Paroubek.

 

Martin Bursík (SZ, 48), Kateřina Jacques (SZ, 36)

Spolu o Zelených, spolu o domácnosti

Autoři článků o soukromí šéfa Strany zelených Martina Bursíka si obvykle neodpustili poznámku o záletníkovi. S manželkou Ivanou má dvě děti, přitom několik let žil s Monikou Arkai (43), dcerou Jiřího Dienstbiera. A pak přišla rána s čistého nebe! Jeho milenkou je (tehdy ještě šéfka zeleného poslaneckého klubu) Kateřina Jacques.

 

Pohledná politička Kateřina měla totiž manželství opředené tajemstvím. A když noviny přinesly zprávu, že už je půl roku volná, začalo se spekulovat, kdo francouze Christiana Jacques, s nímž má dceru Ninu (13) a Sebastiana (12), nahradil. A nakonec skutečnost vyplula na povrch. Nový milenec není nikdo jiný než její stranický šéf Martin Bursík.

 

A nyní už své city neskrývají. Kateřina mluví o zamilovanosti. Trávili spolu letos například dovolenou. Už ne tajně.

 

David Rath (ČSSD, 43)

Milenka a manželka o sobě vědí

Snad nejlépe svoje soukromí před médii „ošéfoval“ poslanec ČSSD David Rath. Sotva se vrhnul na špičkovou politiku, předstoupil před novináře se sebeodhalením:„Mám manželku i milenku. Obě o sobě ví.“ Redaktoři a bulvární paparazzi mohli jen zaskřípat zuby – tady jim pšenka nepokvete. A tak jen později zaspekulovali o jeho vztahu ke Kateřině Jacques. A nebyl to zásah do černého.

 

Manželka, lékařka internistka Eva, a milenka Renata Horká (s oběma má syna) žijí několik stovek metrů od sebe v Hostivicích u Prahy. „Ony o sobě navzájem vědí, dlouhodobě to funguje,“ tvrdí Rath. „Když jsou lidé inteligentní, domluví se,“ dodává.

Jak to vůbec mohou snášet? „Možná proto, že jsem tak dobrej...“ směje se poslanec. Hned se sám ale radši opravuje: „To bych rád, ale spíš je to proto, že si našly svou práci, jiný zájem. A já se teď nechodím domů hádat, spíš jen dobíjet baterky.“

 

Nejenže svoji situaci vysvětluje tím, že má každý žít podle toho, jak mu to vyhovuje, mnohoženství dokonce dokáže ocenit i u svých polických oponentů. Například poté, co byl odhalen vztah prezidenta a letušky Petry Bednářové, řekl o Václavu Klausovi: „Zlidšťuje ho to.“

 

Co si myslíte vy?

Reklama