Událostí, které mi významným smyslem změnili život bylo opravdu hodně, ale na jednu událost se nedá jen tak zapomenout.

Vždy jsem toužila alespoň přes školu po menší brigádě, abych nevisela "našim" na krku a tak jsem stále něco hledala. Jenže týdny letěly a já jsem marně hledala a byla bez brigády. Pak mi ale našla máma přes inzerát, že v redakci hledají posilu. "Přece ráda píšeš, tohle sice není žádný časopis, ale nějak se začít musí, zavolej tam,"řekla mi. No, vyšlo mi to, za pár dní jsem šla poprvé na svou vysněnou brigádu.

"Ahoj,už jsem doma!" zavolala jsem na mamku, když jsem se vrátila domů po prvním pracovním dni.

"Tak povídej,co lidi, jak se ti jeví?" začala se vyptávat.

"V pohodě,mami. Jana mi všecno ukázala a se vším mě seznámila, pak tam je Zdenka, místní vtipálek, šéfka se trochu jako kudla, ale taky dobrá".

Těch otázek bylo daleko více, prostě moře. Maminka byla na mě pyšná, a tak mi připravila překvapení. Oznámila mi, že se mám podívat do pokoje. Přišla jsem a na posteli ležely fakt parádní in-line brusle. Ječela jsem štěstím a nevěřila jsem, že jsou fakt moje. Jsem sice "stará" ,ale něco takového jsem naposled měla, když jsem pomalu lítala v plenách:) .Nové brusle jsem si prostě přála, a tak jsem si je bleskově natáhla a už jsem frčela ven ihned je otestovat. Rozjela jsem se po chodníku, paráda! V jízdě jsem si libovala. Sjížděla jsem z mírného kopečka, pořád v pohodě. Najednou jsem ale nabrala rychlost, zrovna,když jsem potřebovala přibrzdit - a už jsem si prohlížela dlažební kostky pěkně zblízka.

"Hej,vstávej!" ozval se  nějáký kluk  a podal mi  pomocnou ruku.. "Díky, měli na tom udělat brzdu nebo tak něco.." začala jsem koktat a "házet" výmluvy, jako že já nejsem takové nemehlo, kdepak, to ty brusle! Klukovi podezřele zacukaly koutky, tak jsem se zašklebila:

"Jen se směj, sama nevím, jestli se mám smát nebo rozčilovat", podívali jsme se na odřené koleno a oba naráz jsme se rozesmáli.

"Martin,ahoj!" Podal mi ruku a také jsem se mu představila a mile se uculila.

Chvíli jsme se oťukávali, než z něj konečně vypadlo : "A nešla bys někam na kafe?" Už jsem se bála, že se snad nezeptá, protože byl opravdu pohledný a jen jsem na jeho výzvu čekala!

"Moc ráda,momentík, skočím si jen pro boty, co nemají kolečka",omluvila  jsem se, když jsem ho nechala stát před naším domem.

Připadala jsem si jako puberťačka, když jsem brala schody po dvou. Takhle se během pár minut zakoukat! Martin byl vážně slaďoučký. A dneska je to 5let, co jsem vlastně díky "blbým" bruslím získala jeden velký dárek - tu největší lásku, Martina!

Tento den byl opravdu pro mě významný, ikdyž pro někoho možná zcela obyčejný. Možná si taky řeknete, kolik takových dnů bude, nebo kolik jsem jich zažila, ale opravdu to byl jeden z mála kouzelných dnů. A navíc si myslím, že takový den se nenaskytne jen tak,  kdy dostanete více dárků najednou...

Hezký den, zdraví Terka.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to by se mi taky líbilo. Za to rozbité koleno to fakt stálo. Já jsem se před dvěma lety taky vymázla na bruslích, roztrhla si kalhoty, sedřela nohu a rozbila jednu přezku, ale žádný borec se se mnou za to neseznámil. Asi budu muset padat častěji. Simona

A jak jste na tom s osudovými okamžiky vy, milé čtenářky? Na vaše příspěvky už netrpělivě čekám na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama