Eva Green patří k těm osudovým ženám, které mají něco navíc, co jim otevírá dveře k úspěchu a cestu k mužským srdcím. A pojďme si říct upřímně, líbí se i nám, ženám. Takových hereček není moc - za mne Sophie Marceau, Monica Bellucci a ještě možná dvě tři další.

Půvabnou Sophie Marceau jsme si tu představili v samostatném článku. Pojďme se nyní tedy podívat na další výjimečnou ženu - Evu Green, shodou okolností také Bond girl.

Dcera francouzské herečky Marlène Jobert (za všechny její filmy jmenujme Manželé z roku II s J. P. Belmondem) zdědila po matce typický francouzský šarm. A talent. Již v jednadvaceti letech získala nominaci za nejlepší nový divadelní talent na francouzských divadelních oceněních Les Moliéres.

Eva Green, L’Oréal Professionnel

Jako mezinárodní ambasadorka značky L'Oréal Professionnel - dáma každým coulem.

Nejdřív studovala herectví v Paříži na divadelní škole Evy Saint-Paul, pak v Londýně na Weber Douglas Academy, a nakonec v New-Yorku na Tish School of Arts.

  • Éterické krásce narozené v roce 1980 skládají komplimenty za její přirozenou ženskost a magnetickou přitažlivost, která funguje tak jako by mimochodem. Žádné tlačení na pilu.

Potlesk sklízí i ve světě módy, kde platí za uznávanou znalkyní trendů, což se dobře vyjímá zejména na červeném koberci, po kterém křáčí velmi často. Na svém kontě má totiž přes 18 filmů a televizních seriálů. Svoje filmové úlohy si precizně vybírá, zatím ještě nešlápla vedle...

Po prvních filmech odjela do Hollywoodu, kde se začala její mezinárodní kariéra díky režisérovi Ridleymu Scottovi, který si ji vybral do úlohy Sybilly ve filmu Království nebeské (s Orlandem Bloomem).

Jak už bylo řečeno, lidem utkvěla v hlavě samozřejmě jako okouzlující a sebevědomá Bond girl Vesper Lyndová (Casino Royale, 2006), velká a tragicky ukončená láska tajného agenta.

Svou kariéru si upevnila také v dalších velkých produkcích -Temné stíny (Johnny Depp) či Sin City 2: Ženská, pro kterou by vraždil a taky v nezávislých snímcích jako Perfect Sense či White Bird.

Letos bude natáčet nový film Tima Burtona Domov pro neobyčejné děti slečny Peregrinove a pkračovat účastí v americkém seriálu Penny Dreadful, ve kterém hraje hlavní úlohu ve špinavých ulicích Londýna na konci 19. století, tajemnou mladou ženu s nadpřirozenými schopnostmi.

Eva Green, L’Oréal Professionnel

Právě v těchto dnech se Eva Green stává tváří stylingové řady od TECNI.ART. Jak je vidět na fotografii výše, prezentuje tzv. Mokrý vzhled - provokativní a ultra zářivý look, styl této módní sezony. A opět jí to sluší...

Další kráska díky které se kosmetika bude prodávat jedna radost... Však která z nás by nechtěla vypadat jako žena, pro kterou i James Bond uronil slzu...

Vedle filmu a světa módy se herečka prý zajímá i o umění a muzea. Miluje také hudbu, kterou skládá, když má příležitost.

Tip na rodinný film spojený se zajímavostí na závěr: V roce 2007 měl premiéru film ze světa dětské fantazie Zlatý kompas, ve kterém si Eva Green zahrála krásnou a dobrotivou čarodějnici, protiklad Nicole Kidman. Rok po svém románku s Bondem se tu opět setkává i s fešným Danielem Craigem.

Přečtěte si také:

Reklama