FSTUDIO  pomáhá opuštěným a znevýhodněným dětem vyrůstajícím mimo biologickou rodinu v rámci projektu

„Osud není ve hvězdách, ale v nás“ - tuto hlubokou pravdu vyznával již William Shakespeare a my před ní hluboce smekáme. Stejně, jako smekáme před každým, komu není lhostejný osud dětí, kterým život nerozdal správné karty a nenarodily se do milující, bezproblémové rodiny. Shakespearův výrok nás velmi inspiroval a dal vznik stejnojmennému projektu.

osud

Jeho cílem je získat finanční prostředky na letní dětský tábor Fondu ohrožených dětí. Prostřednictvím prodejní výstavy uměleckých portrétů významných osobností bychom rádi oslovili všechny, kterým není osud těchto dětí lhostejný.

Účast v projektu přijala již řada známých osobností, jako například: Amrit Sen, Libor Havránek,  Barbora  Záhlavová Strýcová, Lukáš Doxanský, Juraj Kizák, Katarína Landlová, Tokhi, Jan Kříž, Brouci band, Pavlína Mráziková, Pepa Melen, Jan Čenský nebo Petr Soukup.

Stále však vítáme každého, kdo by chtěl projekt podpořit, každého, kdo něco dokázal - herce, hudebníky, ilustrátory, sportovce, malíře, vynálezce, a další kreativce -  a rád by se zapojil.  Nežádáme žádnou finanční podporu, stačí nechat se vyfotografovat v našem atelieru, bez nároku na honorář. Jediné co je třeba dát souhlas s vystavením jedné vybrané a upravené fotky na webové stránky Fstudia, kde vznikne v průběhu června sekce o osobnostech, které pomáhají s námi Fondu ohrožených dětí a bude průběžně aktualizována a doplňována o informace o výstavě či o nové portréty. Dále je třeba souhlas s prodejem tištěné verze na výstavě, která proběhne během října, v  centru Prahy. Výtěžek z prodeje půjde na účet Fondu ohrožených dětí, a bude použit na letní tábor v roce 2014. Fotografii v datové podobě obdrží každý portrétovaný pro své použití.

Fotograf a majitel Fstudio Tomáš Pospíšil k projektu uvádí: „Umělecká fotografie klade větší důraz na estetickou hodnotu snímku, zachycuje duši, krásu, kouzlo okamžiku, křehkost, jemnost i pomíjivost života… proto jsme se rozhodli pomáhat právě formou umělecké fotografie, respektive výtěžkem z prodejní výstavy.“

Olga Tomšovská, produkční Fstudio, vizážistka a patronka projektu dodává: „Pracovala jsem ve Fondu ohrožených dětí na pozici sponzoringu a také jako oddílová vedoucí na letním táboře, takže pro mě je projekt opravdová srdeční záležitost. Peníze pro děti byly vždy potřeba, ale nyní po změně zákona o sociálně-právní ochraně dětí, který krátil dávky a prodloužil termíny jejich vyplácení, je pomoc o to víc aktuální. Moc si vážím tet v Klokáncích, které pracují za velmi nízké mzdy  a všech, kdo se podílí na chodu fondu. Proto jsme se pustili do organizace prodejní výstavy portrétů osobností, jejíž výtěžek půjde právě na letní dětský tábor Fondu ohrožených dětí.“

fstudioFOD

  • Fstudio – je fotografický atelier specializující se na uměleckou fotografii jako styl, který zahrnuje širokou škálu záběrů snímaných výtvarným způsobem. Umělecká fotografie klade větší důraz na estetickou hodnotu snímku, zachycuje duši, krásu, kouzlo okamžiku, křehkost, jemnost i pomíjivost života. Ateliér nabízí příjemnou atmosféru, pohodu a špičkovou výbavu. Umí vyfotit produkty i zvířecí mazlíčky, rádi fotí děti, ale ze všeho nejraději fotí ženy, hlavně Velký holky. Pro jejich fotografie není podstatný věk ani tělesné proporce. Dokáží v každé ženě zachytit její krásu. Zhotoví nejen umělecký portrét, ale na míru připraví i neobvyklé kreativní řešení ve stylu beauty, glamour nebo smyslný akt v interiéru i exteriéru.
  • Fond ohrožených dětí - občanské sdružení Fond ohrožených dětí (FOD) již od roku 1990 pomáhá dětem opuštěným, zanedbávaným a týraným. V současné době má 22 poboček zaměřených na vyhledávání a pomoc ohroženým dětem, 34 zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek s celkovou kapacitou 500 míst a 5 azylových domů pro rodiny s dětmi s kapacitou 120 míst. K dalším činnostem FOD patří vyhledávání náhradních rodin, poradenská a hmotná pomoc náhradním rodinám, sanace rodin s dětmi v krizové situaci, osvěta a snaha o změnu zákonů a legislativní praxe na úseku sociálně-právní ochrany dětí, akce pro děti z náhradních rodin a azylových zařízení. FOD dále provozuje krizovou linku 776 833 333 pro ženy, které tají těhotenství nebo již tajně porodily a dítě chtějí anonymně a bezpečně předat. FOD takto v minulosti převzal sedm anonymních novorozenců.
Reklama