Zdravím Vás všechny v redakci, i Vás ostatní, co věnujete pár minut na přečtení mého příběhu. Byla jsem první, kdo napsal redakci příspěvek, a vyhrála jsem čokolády, což mi udělalo velkou radost. Můj příspěvek se týkal Vánoc.

Dnes v noci jsem nespala. Má dvacetiměsíční dcerka je nemocná, měla horečku, přestal mi fungovat digitální teploměr, léky na horečku vyzvracela. Byla jsem podrážděná a na dcerku neprávem vzteklá, což mě později hodně mrzelo. Je normální, když dítě onemocnění, ale když si shrnu, co všechno se nám přihodilo za poslední tři roky, to už považuji za prokletí.

Pátý rok žiji s přítelem. Je líný a někdy lže. Pořád sedí za počítačem. Nevím, proč spolu ještě vůbec jsme. Kvůli dcerce? To ne. To by byl alibismus. Můj jedenáctiletý syn měl přítele moc rád, což se vytrácí. Když jsem otěhotněla, hned od prvního okamžiku mi bylo špatně. Den co den, nemohla jsem vyjít z domu. Cítila jsem se jako po pořádné kocovině. Denně. Když mi vyšel pozitivní krevní test na Downův syndrom, položilo mě to na lopatky. Nespala jsem. Čekání na výsledky odběrů plodové vody bylo nekonečné, ale stálo to za to. Verdikt zněl: holčička bude zdravá.

Dva měsíce před porodem se mi konečně ulevilo a já měla spoustu energie. Doktor mě však vyvedl z omylu. Měla jsem vysoký tlak a bílkovinu v moči. Skončila jsem v nemocnici. Brala jsem to však sportovně. Můj tlak však stále stoupal a ledviny odmítaly poslouchat. Když mě převážela houkající sanitka do nemocnice, kde jsou vybaveni na předčasné porody, to už mě humor opustil. Brečela jsem. V nemocnici mě chytla migréna a zvracela jsem a zvracela. Druhý den mi doktor oznámil, že holčičce chybí kyslík a musím okamžitě na císařský řez. Po probuzení z narkózy jsem chtěla vědět, co je s mojí Kačenkou. „Trochu jí pomáháme s dýcháním,“ zněla odpověď, což v reálu znamenalo, že má nevyvinuté plíce, do kterých dostala injekce. Má silnou žloutenku a je zaintubovaná.

Třetí den jsem byla schopná se jet na vozíčku na ni podívat. Nikomu nepřeji ten pohled! Všude hadičky, dýchaly za ni přístroje. Nakonec po patnácti dnech vše dobře dopadlo a vezli jsme si Kačenku domů. Problémy byly, ale vše jsme zvládly.

Katýsek

Můj syn trpí na migrény. Magnetická rezonance ukázala, že má nádor na mozku. Ptala jsem se lékařky, jestli to nemůže být cysta nebo něco podobného, ale řekla, že je to určitě nádor a musíme počkat na další rezonanci, jak rychle roste a zda je operovatelný.

Čekání na výsledky bylo šílené. V noci jsem brečela, abych přes den na sobě nedala nic znát a fungovalo vše, jak má. Modlila jsem se. Výsledky jsem četla s hrůzou, ale spadl mi kámen ze srdce. Stopy po prodělaném infarktu. Žádný nádor. Můj syn „jen“ prodělal infarkt.

Mezitím nám můj otec slíbil, že nám koupí dům. Rok jsem hledala vhodný dům, až si to nakonec tatínek rozmyslel. Jelikož máme hypotéku, plánovali jsme si, že prodáme byt a vyplatíme všechny dluhy. Z důvodu krize přišel přítel o více než šest tisíc z výplaty, a tak nám začalo dělat problém splácet dluhy. Otec slíbil, že nám se splácením pomůže. Ano, pomohl. Asi tak čtyřikrát, a tím to skončilo. Když totiž řekl, že nemá, a odjel na dovolenou, rozhodla jsem se, že už mu o peníze neřeknu. Nikdy.

A závěr? Prodáváme byt, abychom vyplatili půjčky, a jdeme do pronájmu. Moje maminka pronajímá svůj byt, aby nám pomohla se splácením našeho pronájmu, a jde bydlet s námi. Veškerá ztráta soukromí pro všechny. Ale stále neztrácím naději a říkám si, hlavně ať jsme zdraví, a těším se na Vánoce...

Vám všem přeji, ať jste šťastní a ať neberete vše jako samozřejmost, protože mě opravdu potěší i ty tři čokolády, které jsem vyhrála. :)

S pozdravem

Katýsek

Reklama