ostružiny

Crumble je tak jednoduchý, že ho budete zbožňovat. Máte chuť na něco dobrého? Tak crumble budete mít hotový za pár minut. Stačí k tomu jen čerstvé sezónní ovoce a základní suroviny na křupavou drobenku.

Je to můj oblíbený dezert. Protože suroviny na něj mám vždycky doma a jen obměňuji ovoce, podle toho, jaké je zrovna čerstvé. Je to snadné. Ovoce, které dáte do zapékací misky a překryjete drobenkou. Tu můžete obměňovat podle libosti. Buď použít základní klasiku - cukr, máslo a hrubou mouku. Nebo experimentovat.

V drobence nesmí chybět tuk - většinou máslo, to je nejlepší. Potom něco sladkého - třtinový nebo bílý cukr. A třetí surovina. Tu můžete libovolně měnit. Já jsem si oblíbila namleté mandle a jemné ovesné vločky. Do drobenky můžete přidat třeba i kokos nebo lněné semínko. Fantazii se meze nekladou. V kombinaci s cukrem a máslem to prostě po zapečení musí křupat.

crumble

Suroviny

  • 100 g měkkého másla
  • 50 g jemných ovesných vloček
  • 50 g namletých mandlí
  • 100 g třtinového cukru
  • hromada ostružin

Postup

Ovoce naskládejte do malých zapékacích mističek.

Měkké máslo, ovesné vločky, mandle a cukr promíchejte dohromady. Vznikne drobenka. Pokud se vám zdá přiliš měkká, můžete přidat trochu vloček nebo mandlí.

ostružiny

Drobenku navrstvěte na ovoce, můžete i lehce zmáčknout.

Dejte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte asi 15 minut. Do té doby, než drobenka zezlátne. Ovoce pod čepicí pěkně změkne a chutě se krásně prolnou.

Dobrou chuť přeje Elly.

ostružiny

Čtěte také

Reklama